5 قانون طلایی طراحی آشپزخانه

ایجاد یک آشپزخانه زیبا و کاربردی بدون کابینت دیواری

فهرست مطالب

آشپزخانه قلب خانه است؛ بنابراین قبل از طراحی فضای جدید و یا بازسازی آشپزخانه قدیمی لازم است نکات قابل توجه رعایت شود. در این مقاله به طور مختصر قوانین مهم و کارآمد در طراحی آشپزخانه را بررسی می کنیم.

قوانین طلایی طراحی آشپزخانه

قانون 1: مثلث کار

“مثلث کار” – مثلث ساخته شده توسط اجاق گاز، سینک و یخچال – باید به اندازه کافی جمع و جور باشد که گردش راحت و موثر را برای سرآشپز فراهم کند، اما به اندازه کافی سخاوتمند باشد که دو نفر که در آشپزخانه کار می کنند با یکدیگر برخورد نکنند.

قانون 2: آن را اجتماعی و کاربردی کنید

آشپزخانه قلب خانه است، فضایی که مردم به طور طبیعی به آن گرایش دارند. با در نظر گرفتن این موضوع، مکان‌های تجمع و سرگرمی در آشپزخانه باید مستقل از مثلث کار باشد تا مهمانان بتوانند پیش غذاها را بخورند، از نوشیدنی لذت ببرند و سرآشپز را تماشا کنند بدون اینکه مانعی برای آشپزی شوند.

قانون 3: در مورد هر دری و نحوه استفاده از آنها فکر کنید

نقشه های معماری باید شامل هندسه درب های دستگاه باشد. این معمولاً شامل چرخاندن درب(های) یخچال، فر و ماشین ظرفشویی در موقعیت باز و هر عملیات کلیدی دیگری مانند بیرون کشیدن سطل زباله می شود. در حالی که این عملیات به احتمال زیاد در برخی مناطق با هم همپوشانی دارند، مهم است که کنترل کنید کدام یک با هم همپوشانی دارند. به عنوان مثال، درب اجاق گاز و درب ماشین ظرفشویی می توانند عملیات همپوشانی داشته باشند زیرا این دو معمولاً در زمان های مختلف استفاده می شوند.

قانون 4: تمیز کردن صاف بعد از غذا

سینک ظرفشویی، سطل زباله و ماشین ظرفشویی رابطه خطی مهمی دارند. طراحی آشپزخانه باید ترتیب تمیز کردن غذا را در نظر بگیرد. اکثر خانواده ها به ترتیب ظروف را تمیز کرده، آبکشی کرده و در ماشین ظرفشویی قرار می دهند. پس از آن، طراحی آشپزخانه باید سطل، سینک و ماشین ظرفشویی را به ترتیب خطی و نزدیک ترین سطل به منطقه غذاخوری قرار دهد.

قانون 5: باز کردن آسان بسته بندی مواد غذایی

ارگونومی آشپزخانه باید فراتر از پخت و پز باشد. اینکه چگونه وارد خانه خود می شوید و مواد غذایی را تخلیه می کنید، یکی از نکات مهم طراحی است که اغلب نادیده گرفته می شود. قرار گرفتن یخچال و انباری در نزدیکی ورودی آشپزخانه (و ترجیحاً نزدیک برخی از میز) باعث می شود آشپزخانه به طور کلی بسیار روان تر کار کند.

در متن بالا قوانین مهم و در عین حال خلاصه در طراحی آشپزخانه را بررسی کردیم.

آرکا کابین آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در طراحی و اجرا دکوراسیون بوتیک، دکوراسیون اداری و انواع کابینت آشپزخانه می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن