نکات کاربردی برای طراحی دکوراسیون اداری

میز اداری | کد 2125T

فهرست مطالب

در مقاله قبل یکسری نکات درخصوص طراحی دکوراسیون دفتر را بررسی کردیم. در ادامه به تکمیل این موارد می پردازیم.

نکات کاربردی برای طراحی دکوراسیون اداری

یک تقویم آویزان کنید

یک طرح تقویم متناسب با سلیقه شخصی یا طرح رنگی خود پیدا کنید. هنگام خرید تقویم، مشخص کنید که آیا طرحی است که هر روز از دیدن آن روی دیوار یا میز خود لذت خواهید برد یا خیر.

لوازم جانبی

به دنبال نسخه‌های سرگرم‌کننده یا رنگارنگ نوت‌بوک‌ها، خودکارها، موس‌های کامپیوتری یا هر ابزار دیگری باشید که در محل کار استفاده می‌کنید تا با دکوراسیون دفتر کارتان مطابقت داشته باشد یا به تنهایی برجسته شود.

ارزش های شرکت را در نظر بگیرید

با یافتن اشیایی که ارزش های اصلی شرکت شما را منعکس می کنند، انگیزه خود را حفظ کنید. ارزشی را که بیشتر به آن مرتبط هستید انتخاب کنید و از آن به عنوان مبنای تم دکوراسیون خود استفاده کنید. وب‌سایت‌های متعددی خدمات شخصی‌سازی را ارائه می‌کنند که می‌توانید برای ایجاد پوسترها و سایر موارد اداری که این ارزش‌های اصلی را بیان می‌کنند، استفاده کنید.

لپ تاپ خود را نیز درج کنید

قاب‌ها، ماوس‌ها و پدهای ماوس انتخاب‌های بی‌نهایتی برای رنگ‌ها و شخصی‌سازی ارائه می‌دهند. اگر صاحب لپ‌تاپ خود هستید، برچسب‌ها و سایر تزیینات می‌توانند مستقیماً بر روی سطح قرار بگیرند تا لپ‌تاپ شما را از دیگران متمایز کرده و آن را با فضای کار شخصی شما تطبیق دهند.

برند خود را نمایندگی کنید

از رنگ های موجود در نام تجاری شرکت خود برای ایجاد یک تم تزئینی استفاده کنید که هم جذاب باشد و هم روی کار شما متمرکز باشد. ضمن القای غرور شرکت، بهره وری را الهام بخشید.

یک فرش اضافه کنید

از یک فرش رنگارنگ به عنوان یک قطعه برجسته استفاده کنید یا چندین فرش را برای برجسته کردن قسمت های مختلف دفتر خود انتخاب کنید. این یک راه مفید برای تمایز بین بخش‌های یک طرح اداری باز است، اگر یکی از آن‌ها را دارید.

چاپ روی بوم را آویزان کنید

بوم ظاهری بالغ‌تر از پوستر یا چاپ ارائه می‌دهد. یک نقاشی مورد علاقه را انتخاب کنید، چیزی که توجه شما را جلب کرد یا از یک وب سایت برای چاپ یک تصویر شخصی سفارشی روی بوم استفاده کنید.

مبلمان منحصر به فرد را پیدا کنید

به جای میزها، لامپ‌ها، قفسه‌ها و میز اداری سنتی، نسخه‌هایی با طرح‌های منحصربه‌فردتری پیدا کنید که فضای شما را افزایش می‌دهد و در عین حال که کاربردی باقی می‌ماند، فضای کاری جالب‌تری ایجاد می‌کند.

آینه ها را اضافه کنید

آینه ها باعث می شوند محل کار جادارتر به نظر برسد، می توانند طراحی نورپردازی پویاتری را در اتاق ایجاد کنند و محوری برای دکوراسیون دیوارهای اطراف ایجاد کنند.

از تقسیم کننده ها استفاده کنید

تقسیم‌کننده‌ها می‌توانند یک دفتر را به بخش‌های مختلف بدون ایجاد اختلال در پلان طبقه باز تقسیم کنند. آنها همچنین سطح دیگری را برای تزئین با تزئیناتی مانند حکاکی های شیشه ای ارائه می دهند. تقسیم‌کننده‌ها برای هنر برند یا پیام‌های انگیزشی بیشتر به خوبی کار می‌کنند.

دیوارهای تاکیدی ایجاد کنید

در حالی که رنگ های روشن جذاب هستند، برخی ممکن است آنها را بیش از حد تحریک کننده بدانند. یک دیوار را برای رنگ آمیزی یک رنگ مکمل برجسته انتخاب کنید تا ظاهر جالب تری به اتاق بیاورید.

مطلب پیشنهادی:
فضاهای پنهان در آشپزخانه کوچک

نقاشی دیواری

اگر دیواری دارید که به اندازه کافی بزرگ است، یک نقاشی دیواری طراحی کنید یا هنرمندی را استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهد. یک نقاشی دیواری می تواند ارزش ها و دستاوردهای شما را برای القای انگیزه به تصویر بکشد یا صحنه ای آرام را برای افزودن یک اثر آرام بخش به دفتر ارائه دهد.

از سطل زباله های تزئینی استفاده کنید

وقتی صحبت از دکوراسیونی با طراحی خوب می شود، هیچ جزئیاتی خیلی کوچک نیست. روشی را در نظر بگیرید که سطل‌های زباله به فضای اداری شما شکل و رنگ می‌دهند و سطل‌هایی را انتخاب کنید که با دکور بقیه اتاق همخوانی داشته باشند. اگر به دنبال ظاهری مدرن هستید، سطل‌های زباله شیک و مکانیکی می‌توانند فضای شما را در عین کاربردی بودن بهبود بخشند.

پوشه های خود را کد رنگی کنید

اگر کار شما نیاز به فایل های زیادی دارد، کد رنگی پوشه های خود را امتحان کنید. اجازه دهید هر بخش رنگ خاص خود را داشته باشد یا پوشه ها را بر اساس نوع سند جدا کند. صورتحساب ها را در پوشه های نارنجی و قراردادهای مشتری را با رنگ آبی قرار دهید. به این ترتیب، کارایی پوشه‌ها را با افزایش علاقه بصری بهبود می‌بخشید.

دسکتاپ خود را ادغام کنید

از پس‌زمینه‌های دسکتاپ و محافظ صفحه‌نمایش برای افزودن رنگ، شخصی‌سازی، نام تجاری یا پیام‌های انگیزشی به دکوراسیون دفتر خود استفاده کنید. این چیزی است که به راحتی می توانید هر چند وقت یکبار که دوست دارید سفارشی کنید و تغییر دهید.

یک قهوه ساز بامزه بخر

به احتمال زیاد شما یا همکارانتان به طور منظم قهوه می نوشید. هنگام انتخاب قهوه ساز برای دفتر خود، قهوه ساز با طراحی جالب تری را انتخاب کنید. گزینه های زیادی وجود دارد، از ظاهر روستایی گرفته تا مدرن و قدیمی، همه در رنگ های مختلف.

از پاک کن خشک یا تخته گچی استفاده کنید

به جای تابلوهای اعلانات، از یک تخته سفید یا تخته سیاه پاک کن برای ایجاد لیست کارهای یا ایده های فکری استفاده کنید. همکاران و حتی مشتریان را تشویق کنید تا هنر، نقاشی ها و کلمات تشویق کننده خود را به تابلو اضافه کنند. چندین رنگ نشانگر یا گچ را انتخاب کنید تا به آثار هنری و پیام‌ها تنوع بدهید.

مبلمان را دوباره مرتب کنید

میز اداری و مبلمان خود را به گونه ای بچینید که تقارن یا عدم تقارن دینامیکی چشم نواز را به دفتر کار اضافه کند. ترتیبی بیابید که راحت باشد و در عین حال جریان کار مولد را حفظ کند.

یک ورودی جذاب ایجاد کنید

هنگامی که مردم از دفتر شما بازدید می کنند، ورودی اولین تصور آنها را از آنچه که باید انتظار داشته باشند، به آنها می دهد. یک ورودی جذاب با تزئیناتی ایجاد کنید که شرکت و دستاوردهای شما را جشن می گیرند.

ساعت های منحصر به فرد را پیدا کنید

ساعت ها لوازم اداری هستند، اما انواع، اندازه ها و طرح های متنوعی دارند. یکی را پیدا کنید که مناسب دفتر شما باشد. اگر شرکت شما دارای دسترسی جهانی است، یک صفحه نمایش با چندین ساعت که زمان را در مناطق مختلف جهان نشان می دهد قرار دهید. این نه تنها یک نمایش بصری از مکان های اداری شما است، بلکه هنگام ارتباط با مکان های دیگر در سراسر جهان، مرجع مفیدی را ارائه می دهد.

مطلب پیشنهادی:
بهترین رنگ ها برای میز اداری

لامپ های هوشمند بگیرید

لامپ های هوشمند می توانند در چندین رنگ بدرخشند و انواع مختلف نور را تقلید کنند. آنها می توانند با رنگ سفید روشن یا زرد طبیعی تر بدرخشند. اگر می خواهید ظاهری روستایی داشته باشید، لامپ های هوشمند حتی می توانند سوسو زدن شمع یا شومینه در حال سوختن را تقلید کنند تا احساس راحتی در خانه را به محل کار بیاورند.

یک کتابخانه کوچک اضافه کنید

برخی از مواد مطالعه مورد علاقه خود را به دفتر بیاورید، خواه روی میز خود قرار داده شوند، یا یک قفسه دیواری و کتاب کوچک. کتاب‌ها می‌توانند یادآوری بصری از چیزی که شما را الهام‌بخش می‌کند، یا به عنوان آغازگر مکالمه با همکارتان باشد. یک کتابخانه در محل کار نیز یک فعالیت صلح آمیز برای شرکت در ساعت ناهار شما فراهم می کند.

راحت باش

یک پتوی رنگارنگ یا یک بالش پرزدار به صندلی میز خود اضافه کنید. این باعث می شود محیط کار شما بیشتر شبیه خانه باشد.

برجسته کردن هنر

اگر شما یا یکی از اعضای خانواده تان استعداد هنری دارید، آن را برای دیدن سایر کارمندان و مشتریان به نمایش بگذارید. چه چیزی در خانه ساخته شده باشد و چه سفارشی، هنر آویزان به محیط کار حس شخصی می بخشد.

آرکا کابین آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در طراحی و اجرا دکوراسیون بوتیک، دکوراسیون اداری و انواع کابینت آشپزخانه می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن