نکات مهم در تمیز کردن کابینت آشپزخانه

نکات مهم در تمیز کردن کابینت آشپزخانه

فهرست مطالب

ریزش تصادفی، پاشیده شدن و اثر انگشت چرب حتما اتفاق می افتد، به خصوص اگر شما هر روز آشپزی می کنید – با این حال، اکثر مردم کابینت آشپزخانه خود را به طور منظم تمیز نمی کنند.

مهم نیست که کابینت آشپزخانه شما شیشه ای، چوبی، لمینت یا رنگ شده باشد، وقتی با کثیفی، لکه یا گرد و غبار پوشانده شود، جذابیت بصری خود را از دست می دهد. نه تنها زیبایی آشپزخانه شما آسیب می بیند، بلکه کابینت های کثیف آشپزخانه ممکن است حاوی باکتری ها یا ویروس هایی باشند که می توانند عوارض جانبی مضری ایجاد کنند.

این دستورالعمل‌های آسان را دنبال کنید، چه به دنبال تمیز کردن سریع یا عمیق باشید – و به دنبال توصیه‌های ما برای بهترین پاک‌کننده‌های چند منظوره و پاک‌کننده‌های کابینت باشید.

نحوه تمیز کردن مرتب کابینت ها

چه کابینت های شما از جنس چوب، لمینت یا چوب رنگ شده باشد، این دستورالعمل های ساده را در نظر بگیرید تا آشپزخانه خود را تمیز و روشن نگه دارید.

یک پاک کننده همه منظوره ایمن یا مخلوطی از آب و صابون ظرفشویی را روی یک پارچه بمالید. اطمینان حاصل کنید که پارچه مرطوب است، اما خیلی خیس نیست.

دو طرف درب کابینت را پاک کنید و توجه ویژه ای به دستگیره ها و کشوها داشته باشید که احتمالاً اثر انگشت های چرب را در آن مشاهده خواهید کرد.

برای کثیفی چسبیده (احتمالاً برای کابینت های بالای اجاق گاز)، یک پد اسکراب ظریف را در یک پارچه بپیچید و تمیز کنید.

از یک پارچه مرطوب برای شستشوی درهای کابینت استفاده کنید تا جایی که باقیمانده صابون یا پاک کننده باقی نماند.

با یک پارچه میکروفیبر خشک کنید. اگر از کرم کابینت برای کابینت های چوبی تمام شده استفاده می کنید، پس از مصرف آنرا تمیزکنید اما دستورالعمل های برچسب را نیز بخوانید.

نحوه تمیز کردن عمیق کابینت ها

برای دستکاری سریع، باید مرتباً درها و دستگیره های کابینت خود را پاک کنید – اما برای همیشه از داخل کابینت و کشوهای آشپزخانه خود غافل نشوید، زیرا می توانند خرده ها، گرد و غبار و لکه ها را جمع کنند. هر چند ماه یکبار، تمیز کردن عمیق انجام می شود.

از کابینت های بالایی شروع کنید و به سمت پایین حرکت کنید، شروع به تخلیه هر کابینت و کشو کنید. نکته: می‌توانید یکی یکی بروید یا چند تا را در یک زمان خالی کنید، اما از خالی کردن یکباره خودداری کنید.

با استفاده از یک پارچه میکروفیبر مرطوب و یک پاک کننده همه منظوره، داخل کابینت، از جمله قفسه ها و پشت درب کابینت را پاک کنید.

فراموش نکنید که سخت افزار، شیارها یا تزئیناتی را که گرد و غبار و گریس در آن جمع می شود تمیز کنید. اگر پارچه شما نمی تواند به شکاف های کوچک برسد، از یک برس یا مسواک کوچک استفاده کنید تا به آرامی آن ناحیه را بشویید.

هر چند وقت یکبار کابینت آشپزخانه را تمیز کنیم؟

روزانه:

اگر در حین پختن غذا پاشید یا ریخت، بهتر است در اسرع وقت با یک دستمال مرطوب آن را پاک کنید. تمیز کردن در حین آشپزی نیاز به تمیز کردن عمیق تر را کمتر می کند.

مطلب پیشنهادی:
انواع طراحی آشپزخانه

ماهانه:

برای یک بارگیری سریع، می توانید یک بار در هفته با استفاده از پاک کننده کابینت مورد نظر خود، قسمت بیرونی کابینت های خود را پاک کنید.

یک تا دو بار در سال:

هر چند وقت یک‌بار، کابینت‌های آشپزخانه از تمیز کردن عمیق‌تری بهره می‌برند، به این معنی که همه چیز را بیرون آورده و داخل و خارج هر کابینت را تمیز کنید. توصیه ما؟ برای نظافت عمیق در پاییز و بهار برنامه ریزی کنید.

آرکا کابین آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در طراحی و اجرا دکوراسیون بوتیک، دکوراسیون اداری و انواع کابینت آشپزخانه می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن