نکات مهم برای طراحی دکوراسیون اداری(قسمت اول)

میز اداری | کد 2110T

فهرست مطالب

یافتن فضای مناسب برای یک دفتر کار بخش مهمی از ایجاد یک محیط کاری راحت است. دکوراسیونی که انتخاب می کنید با ترکیبی از زیبایی شناسی و عملکرد، رنگ و بوی دفتر شما را ایجاد می کند. دانستن روش‌ها، سبک‌ها و ابزارهای مختلف در دسترس شما می‌تواند به شما در درک گزینه‌های خود و نحوه بهترین استفاده از آنها در دفترتان کمک کند. در این مقاله نکات تزئینی را فهرست می کنیم که به شما کمک می کند تا یک محل کار راحت و جذاب برای خود و همکارانتان بسازید.

چرا دکوراسیون دفتر کار مهم است؟

تزیین دفتر، محیط کاری راحت را برای کارمندان ایجاد می کند. هر دفتری مضامین راهنمای خود را برای دکوراسیون خود دارد، اما هدف اغلب یکسان است: افزایش روحیه برای افزایش بهره وری.

دکور چشم نواز به مشتریان کمک می کند هنگام بازدید از دفتر شما احساس راحتی کنند. آنها همچنین می توانند ارزش های اصلی شرکت شما را توصیف کنند، اهداف کاری را تعیین کنند و دستاوردهای تیم را برجسته کنند.

نکات مهم  برای دکوراسیون اداری

نحوه تزئین دکوراسیون اداری خود به بودجه، فضای موجود و سلیقه شخصی شما بستگی دارد. برای کمک به شما در پیدا کردن ایده هایی که برای شما مفید است، در اینجا چند نکته در مورد نحوه تزئین یک دفتر حرفه ای وجود دارد:

بهینه سازی نور

مقدار مناسبی از نور را انتخاب کنید تا تضمین کنید کارمندان شما می توانند کار خود را بخوانند و کامل کنند. پنجره‌های بزرگ نور طبیعی بیشتری را وارد می‌کنند و مجموعه وسیعی از لامپ ها برای کمک به شما در یافتن نور مناسب برای دفترتان در دسترس است.

کوچک برو

سبک مینیمالیستی شلوغی را کاهش می دهد و فضا را در محل کار شما به حداکثر می رساند. چسبیدن به دکوراسیون های ساده، مانند قاب هایی که به خوبی قرار گرفته اند با حداقل لهجه های رنگی، ظاهری شیک و مدرن به محل کار ارائه می دهد.

یک پالت رنگ را انتخاب کنید

بسیاری از مطالعات نشان داده اند که رنگ های مختلف باعث ایجاد واکنش های خاصی در افراد می شود. آنهایی را که به بهترین وجه مناسب دفتر شما هستند را به صورت آنلاین جستجو کنید و از آنها به عنوان رنگ پایه خود استفاده کنید. از طرف دیگر، رنگ هایی را که ترجیح می دهید هر روز ببینید را انتخاب کنید و یک تم تزئینی در اطراف آنها بسازید.

از عطرها استفاده کنید

هنگام تزئین، تمام حواس پنجگانه را در نظر بگیرید. برخی رایحه‌ها آرام‌بخش هستند، برخی خلاقیت را افزایش می‌دهند. یک رایحه تسکین دهنده می تواند به فضای کاری شما آرامش دهد. استفاده از عطرها به صورت محدود و ظریف به جلوگیری از طاقت فرسا شدن بوها یا ایجاد آلرژی کمک می کند.

بگذار طبیعت وارد شود

گیاهان و گل ها اشکال، رنگ ها و عطرهای جذاب را در یک دکوراسیون واحد ترکیب می کنند. گیاه یا گلی را انتخاب کنید که با ارزش‌های اصلی شما مطابقت داشته باشد – مانند یک گیاه بامبو محکم برای تاکید بر استحکام پایه – تا تاکید بیشتری به برند خود داشته باشید.

مطلب پیشنهادی:
نکات مهم برای راه اندازی بوتیک

کلمات انگیزشی را بگنجانید

پوسترها، چاپ‌ها یا تابلوهای نامه‌ای با عبارات و جملات انگیزشی روی آنها آویزان کنید تا به شما و همکارانتان الهام بخشد تا بهترین کار را در طول روز کاری انجام دهید.

گزینه های ذخیره سازی خود را تعیین کنید

می‌خواهید دفترتان مرتب باشد، بنابراین گزینه‌های ذخیره‌سازی با طرح‌ها یا رنگ‌های شیک را انتخاب کنید که با تم دفتر شما همخوانی دارند.

تابلوی اعلانات خود را تقویت کنید

به جای پین کردن لیست کارهای انجام شده یا سایر اعلانات روی تابلوی اعلانات خود، از قسمت نمایش به عنوان چارچوبی برای عکس ها، پیام های انگیزشی یا هنرهای دیگر استفاده کنید

فضای خود را شخصی سازی کنید

مالکیت فضای کاری خود را با اشیاء مورد علاقه خود از خانه، مانند:

  • عکس های شخصی
  • کلکسیونی
  • یک صفحه کلید سفارشی
  • حیوانات شکم پر

شکل های ایده آل خود را تعیین کنید

با اشکال دکوراسیون خود بازی کنید و با استفاده از آنها یک تم ایجاد کنید. برخی اشکال گرد را دعوت کننده و آرامش بخش می دانند در حالی که مربع ها و مستطیل ها قوی و معتبر هستند. تحقیق کنید که کدام اشکال برای زیبایی شناسی مورد نظر شما بهتر عمل می کنند.

به خودت سلام کن

فضای دیوار در دفتر شما مکان مناسبی برای آویزان کردن مدارک، جوایز و دیگر افتخارات است تا به خود یادآوری کنید که کار سخت شما چگونه نتیجه داده است. عکس لحظه های غرور، مانند شناسایی شدن توسط افراد مهم، می تواند روحیه شما را در هنگام حضور در دفتر تقویت کند.

ظروف نوشیدنی مشابه را پیدا کنید

با پیدا کردن یک فنجان، بطری آب یا لیوان مسافرتی که با تم رنگی شما مطابقت دارد، آب یا قهوه روزانه خود را در دکوراسیون دفتر خود بگنجانید. یا به سادگی چند رنگ را در برخی از رنگ های مورد علاقه خود انتخاب کنید و رنگی را انتخاب کنید که با حال و هوای آن روز مطابقت دارد.

از یک برنامه ریز جذاب استفاده کنید

اگر از یک برنامه ریز روزانه فیزیکی استفاده می کنید که روی میز شما می نشیند، یکی را با طراحی منحصر به فرد یا پوششی با رنگ های جسورانه انتخاب کنید تا با زیبایی اداری خود مطابقت داشته باشد.

آرکا کابین آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در طراحی و اجرا دکوراسیون بوتیک، دکوراسیون اداری و انواع کابینت آشپزخانه می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن