نکات مهم برای تعیین مکان و چیدمان آشپزخانه

کابینت مدرن آشپزخانه | کد 3905K

چیدمان ایده آل آشپزخانه به عوامل زیادی بستگی دارد که مختص شماست.

شما باید در نظر بگیرید که چگونه می خواهید از آشپزخانه استفاده کنید، چه کسانی بیشتر در آن حضور دارند و چه فعالیت هایی را می خواهید در داخل و اطراف آن انجام دهید.

اصول چیدمان آشپزخانه به خوبی شناخته شده است. مطمئنا، همه ما می دانیم که آشپزخانه هایی با شکل های مختلف وجود دارد که به طور جهانی به عنوان حروف الفبا شناخته می شوند. و بله، همه ما در مورد مثلث طلایی (یعنی یخچال، سینک، گاز) شنیده ایم.

با این حال، در این مقاله ابتدا می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که آشپزخانه شما در بهترین نقطه ممکن در خانه قرار دارد. پس از اتمام آن، وقت آن است که برخی از جزئیاتی را که برای شروع طراحی آشپزخانه رویایی خود باید بدانید، بررسی کنید.

بهترین نقطه برای آشپزخانه شما کجاست؟

برای برخی از شما، این سوال بی ربط خواهد بود، زیرا به هر دلیلی قصد ندارید آشپزخانه را از مکان فعلی اش جابجا کنید.

برای آن دسته از شما که در حال برنامه ریزی برای بازسازی کامل خانه یا ساخت خانه جدید هستید، مکان قرار دادن آشپزخانه خود هنوز بسیار مورد توجه است.

 • احتمالاً این امر بدیهی است، اما آشپزخانه شما در صورت امکان نباید در اتاق جداگانه باشد. این سنت چندین دهه پیش بود، اما امروز نه. آشپزخانه ها باید تا حد امکان به اتاق غذاخوری و پذیرایی باز شوند.نشیمن با طرح باز مترادف با زندگی مدرن است، بنابراین آشپزخانه شما باید به فضای ناهار خوری و سالن استراحت باز شود.
 • در حالت ایده آل، آشپزخانه شما باید به قسمت سرگرمی در فضای باز متصل شود. آن منطقه می تواند در جلو، پشت یا کنار خانه شما قرار گیرد، اما بهترین موقعیت آشپزخانه نزدیک به آن خواهد بود، بنابراین سعی کنید آن را در این قسمت از خانه خود قرار دهید.
 • اکثر آشپزخانه ها حداقل یک دیوار از کف تا سقف بدون فضایی برای کابینت و برای پنجره دارند. به دقت فکر کنید که می خواهید این دیوار را در کدام سمت اتاق نصب کنید و سمتی را انتخاب کنید که کمترین نور طبیعی را دریافت کند (اگر می توانید). به این ترتیب، هنگام ساخت آشپزخانه، حداکثر نور طبیعی را وارد می‌کنید.

اندازه گیری های مفید

هنگامی که مکان آشپزخانه را مرتب کردید، یک متر را بردارید و بفهمید که چقدر فضای لازم برای کار دارید.

یک طرح کلی از آشپزخانه خود را روی یک تکه کاغذ بکشید (طراحی در مقیاس همیشه ساده ترین است 1 سانتی متر: 10 میلی متر). طراحی آشپزخانه خود را شروع کنید و جزئیات دقیق تری را در نظر داشته باشید.

 • فاصله 1200 میلی متری بین دیوار اصلی کابینت و جزیره آشپزخانه را هدف قرار دهید، اگرچه وقتی فضا تنگ است می توانید با حداقل 900 میلی متر فاصله بگیرید.
 • نیمکت جزیره آشپزخانه باید بین 800 تا 1200 میلی متر عرض داشته باشند و تا جایی که فضای شما اجازه می دهد.
 • عمق برآمدگی مورد نیاز برای نشستن در جزیره آشپزخانه شما بین 30 میلی متر تا 45 میلی متر است، بسته به عرض جزیره شما.
 • اگر برای نشستن چهارپایه می‌خرید، از صندلی‌هایی که بیش از ۷۰ سانتی‌متر ارتفاع دارند اجتناب کنید، زیرا این می‌تواند فشار محکمی برای ران‌های شما ایجاد کند. حدود 65 سانتی متر ارتفاع ایده آل است.
 • اطمینان حاصل کنید که در دو طرف سطح پخت خود خالی دارید تا بتوانید دسته های قابلمه را بچرخانید. شما حداقل 200 میلی متر در هر طرف می خواهید.
 • کابینت بالای سر نباید عمیق تر از 350 میلی متر باشد تا بتوانید به راحتی به پشت آن برسید.
 • رویه و کابینت معمولاً 600 میلی‌متر عمق دارند، با این حال ممکن است لازم باشد این عمق را روی دیوار اصلی کابینت خود تا حداقل 700 میلی‌متر افزایش دهید تا روی صفحه آشپزی شما قرار بگیرد. اگر می‌خواهید از بیرون ماندن یخچال خود جلوگیری کنید، حتی عمیق‌تر بروید.
 • برای جلوگیری از مشکل وحشتناک «بیرون ماندن یخچال» (این برای بهترین ما اتفاق می افتد)، مطمئن شوید که کابینت خود را به اندازه کافی عمیق ساخته اید. یخچال ها در اندازه های مختلف هستند، بنابراین قبل از نهایی کردن طراحی آشپزخانه خود باید بدانید که کدام یخچال را می خرید. کابینت شما باید بین 700 تا 850 میلی متر عمق داشته باشد تا از یک سطح صاف اطمینان حاصل شود.
 • اگر برای فروش بازسازی می‌کنید، همیشه کابینت‌هایی با اندازه استاندارد انتخاب کنید تا هزینه‌ها را کاهش دهید. بعید است که خریداران بالقوه متوجه شوند که بالای نیمکت 920 میلی متر در مقابل ارتفاع 900 میلی متر باشد. تنها استثناء این قاعده، یخچال است. سعی کنید به هر قیمتی از بیرون آمدن آن جلوگیری کنید.
مطلب پیشنهادی:
چهار سبک طراحی محبوب در دکوراسیون اداری

آرکا کابین آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در طراحی و اجرا دکوراسیون بوتیک، دکوراسیون اداری و انواع کابینت آشپزخانه می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن