مقایسه جزیره اشپزخانه و میز نهارخوری آشپزخانه

کابینت نئوکلاسیک | کد 4115K

فهرست مطالب

آشپزخانه یکی از پر استفاده ترین اتاق های خانه شما و مکانی است که افراد تمایل دارند در آن جمع شوند. هنگام تصمیم گیری بین یک جزیره آشپزخانه یا یک میز آشپزخانه، فقط عملکرد و سبک را در نظر بگیرید.

هر دو گزینه اضافه شده به قلب خانه هستند.

جزیره آشپزخانه بهتر است یا میز ناهارخوری؟

در روندهای طراحی اخیر جزیره‌های آشپزخانه بزرگتر و دوتایی ارائه میشوند که عملکردها و نیازهای متعددی را فراهم می‌کنند – فراتر از پخت و پز. این دو روند دست به دست هم می دهند زیرا یک جزیره آشپزخانه با طراحی خوب (یا دو، اگر فضای کافی دارید) بخشی از یک آشپزخانه چند منظوره است. این جزیره نه تنها فضایی برای تهیه غذا یا قرار دادن وسایل است، بلکه اهداف بسیار بیشتری نیز دارد.

مزایای برتر افزودن جزیره به طراحی آشپزخانه شما

  • پاتوق نوجوانان
  • ایستگاه تکالیف کاربردی (کابینت آشپزخانه برای لوازم، پریزهای شارژ)
  • ایستگاه بوفه برای مجالس تفریحی و تعطیلات
  • ساعت شاد
  • ذخیره سازی اضافی
  • فضای اضافی برای نشستن و سرریز مهمان
  • می تواند به عنوان یک مرز بین فضاها در یک طرح مفهومی آشپزخانه باز عمل کند

اگر آشپزخانه شما به اندازه کافی بزرگ است که یک جزیره آشپزخانه را در خود جای دهد، احتمالاً راهی برای بازسازی آشپزخانه آینده شماست.

میز آشپزخانه

از طرفی میزهای آشپزخانه کاربردهای زیادی دارند. آنها می توانند انعطاف پذیری بیشتری نسبت به جزایر برای صاحبان خانه در مورد فضای کف، طراحی و عملکرد داشته باشند. آنها یک مکان راحت برای غذاخوری معمولی فراهم می کنند، و از آنجایی که بیشتر میزها فقط به فاصله 36 اینچی نیاز دارند، واقعاً می توانند اتاق را ذخیره کنند. به علاوه، فضای باز زیر میزهای آشپزخانه می تواند توهم یک پلان بازتر و بزرگتر را ایجاد کند – به خصوص در آشپزخانه های کوچکتر.

اگر با یک اتاق بزرگتر یا یک فضای باز کار می کنید، میزهای آشپزخانه می توانند برای جداسازی و تعریف بهتر فضای شما استفاده شوند. به وضوح جدا کردن محل تهیه غذا از ناهار خوری حتی می تواند به کاهش آشفتگی زمان صرف غذا برای خانواده های بزرگتر کمک کند. بعلاوه میزهارا به‌سرعت و آسان می‌توانید در هر اندازه‌ای را بسازید، مخصوصاً در آشپزخانه‌های کوچک‌تر. در انتخاب میز ناهار خوری آشپزخانه مناسب همه اینها را در نظر داشته باشید.

مقایسه جزیره اشپزخانه و میز نهارخوری آشپزخانه

چرا ایده نصب یک جزیره مرکزی ممکن است یک انتخاب “مناسب” باشد؟

به خاطر داشته باشید که میزهای آشپزخانه فضای ذخیره سازی اضافی در زیر ارائه نمی کنند. در نتیجه، ایجاد یک جزیره آشپزخانه کوچک و سفارشی، بسته به چیدمان آشپزخانه شما، الزاماتی دارد که باید در نظر بگیرید. به عنوان مثال، فاصله توصیه شده بین جزیره آشپزخانه و کانترهای محیطی حداقل 36 اینچ بود. با این حال اکنون حداقل 38 تا 42 اینچ فضای اطراف جزیره آشپزخانه را توصیه می کنند تا دسترسی آسان تر و افزایش اندازه در لوازم خانگی را فراهم کند. اگر به دنبال راه‌حل‌های خلاقانه برای ذخیره‌سازی هستید، جزایر آشپزخانه می‌توانند کابینت‌ها و کشوها و حتی قفسه‌هایی را برای نمایش کتاب‌های آشپزی، کلکسیون‌ها و سایر دکورها اضافه کنند.

آرکا کابین آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در طراحی و اجرا دکوراسیون بوتیک، دکوراسیون اداری و انواع کابینت آشپزخانه می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن