سینک در جزیره آشپزخانه

کابینت نئوکلاسیک | کد 3915K

فهرست مطالب

جزیره آشپزخانه می تواند یک ویژگی زیبا و کاربردی برای هر آشپزخانه جدیدی باشد. و یکی از متداول ترین سوالاتی که مردم هنگام طراحی یک جزیره آشپزخانه جدید دارند این است که “آیا جزیره آشپزخانه من باید سینک داشته باشد؟”

خبر خوب این است که هیچ پاسخ درست و غلطی وجود ندارد – این واقعاً به سبک شخصی، ترجیحات، فضا و بودجه بستگی دارد. در این مقاله بررسی می کنیم که آیا سینک در جزیره آشپزخانه انتخاب خوبی است یا خیر.

مزایای سینک درجزیره آشپزخانه

نصب سینک ظرفشویی در جزیره آشپزخانه شما مزایای متعددی دارد، از عملکرد گرفته تا زیبایی شناسی، نگرانی های فضایی و موارد دیگر.

با نگاهی به عملکرد، چیزی که طراحان آن را “مثلث کار” می نامند، عامل مهمی در انتخاب قرار دادن سینک در جزیره است. مثلث کار به سینک، اجاق گاز و یخچال اشاره دارد و دسترسی آسان همه آنها به یکدیگر است. اگر جزیره آشپزخانه شما پشت یا در کنار اجاق گاز شما قرار دارد و یخچال نیز در نزدیکی آن قرار دارد، این گزینه عالی است

مثلث کار می کند و آشپزخانه شما را بسیار کاربردی تر می کند.

سینک در جزیره آشپزخانه می تواند مفید باشد اگر هیچ پنجره خارجی روی دیوارها که برای کابینت استفاده می شود ندارید. سینک‌های آشپزخانه اغلب زیر پنجره‌ها قرار می‌گیرند، زیرا نور طبیعی خوبی را برای شست‌وشو فراهم می‌کنند و همچنین هیچ کابینتی در بالای شما آویزان نمی‌شوند و هنگام شستشو و خشک کردن مانعی برای شما ایجاد نمی‌کنند. اگر خوش شانس باشید، در حین تمیز کردن، منظره زیبایی نیز ارائه می دهند. بنابراین، اگر این را به عنوان یک گزینه در آشپزخانه خود ندارید، سینک ظرفشویی در جزیره شما ممکن است یک انتخاب عالی برای تمیز نگه داشتن فضای هوایی شما و ایجاد تجربه شستشوی بهتر باشد.

  • طرح بندی کاربردی تر
  • از نظر زیبایی – به خصوص با یک سینک خیره کننده
  • هنگام شستن ظروف با مهمانان، اجتماعی تر
  • ایده آل برای آماده سازی پخت و پز، خرد کردن و شستشو

معایب سینک در جزیره آشپزخانه

  • لوله کشی باید در مرکز اتاق انجام شود که می تواند گران باشد.
  • به یک جزیره بزرگ برای جا دادن سینک و کاربردی بودن نیاز دارید، بنابراین برای جزایر کوچکتر (و نه برای جزایر گرد) ایده آل نیست.

ملاحظات مهم هنگام نصب سینک در جزیره آشپزخانه

چیدمان عملکردی

هنگامی که سینک ظرفشویی را در جزیره آشپزخانه خود نصب می کنید، چیدمان و عملکرد آن یک عامل کلیدی است. باید به این فکر کنید که ماشین ظرفشویی کجا می رود، سطل زباله کجا می رود و غیره. این ایده خوبی است که همه آنها را در کنار یکدیگر قرار دهید تا شستشو و سپس رفتن به ماشین ظرفشویی آسان شود و همچنین بریدن و خرد کردن و انداختن ضایعات در سطل آسان تر باشد.

طرح سینک

سینک ظرفشویی و میکسر آشپزخانه شما بخش مهمی از نصب سینک در جزیره آشپزخانه شما است . باید تصمیم بگیرید که چه نوع سینکی مد نظر دارید؛ از یک کاسه تا دو کاسه، سینک های آبکشی و غیره. همه اینها به فضایی که دارید و خانه شما چقدر بزرگ است بستگی دارد.

مطلب پیشنهادی:
نکات مهم در انتخاب مناسب کابینت کنج آشپزخانه

سینک ظرفشویی دو کاسه ای برنجی یک ویژگی برجسته است و واقعا جزیره آشپزخانه شما را جذاب می کند.

شیر آب نیز مهم است، به ویژه با توجه به اینکه از جزیره بلند شده است، بنابراین تمرکز مردم به طور طبیعی به سمت آن جلب می شود.

لوله کشی

لوله کشی می تواند برای بسیاری از صاحبان خانه که علاقه مند به سینک در جزیره آشپزخانه هستند، بازدارنده باشد. اگر می خواهید یک سینک در جزیره خود داشته باشید، به یک لوله تغذیه و فاضلاب نیاز دارید، که به معنای بریدن کف و لوله کشی در مراحل اولیه است. این کار اضافه کاری بسیار گرانی دارد و می تواند کار بزرگی باشد.

بهترین اندازه برای یک جزیره آشپزخانه با سینک چیست؟

شما می خواهید که جزیره آشپزخانه حدود دو متر عرض داشته باشد تا سینک ظرفشویی، ماشین ظرفشویی و کابینت ذخیره سازی به درستی جا بیفتند. اکثر جزایر با عرض دو متر باید طیف وسیعی از اندازه های سینک را در خود جای دهند، اما فقط قبل از شروع با لوله کش و طراح خود مشورت کنید، به خصوص اگر قلب خود را روی سینک خاصی گذاشته اید.

این اندازه همچنین فضای کافی برای کار و همچنین چیدن ظروف و آبکشی ظروف را در اختیار شما قرار می دهد. شما نمی خواهید جزیره شما خیلی به هم ریخته باشد!

واقعاً هیچ قانون کلی برای بهترین اندازه برای جزیره آشپزخانه با سینک وجود ندارد، تا زمانی که به اندازه کافی جادار باشد تا سینک انتخابی شما را در خود جای دهد و همچنین فضای کار اضافی را به شما بدهد، پس این تنها چیزی است که نیاز دارید.

نتیجه گیری

جزیره آشپزخانه شما و سینکی که انتخاب می کنید یک تصمیم کاملا شخصی و غیرمستقیم است. آرکا کابین آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در طراحی و اجرا دکوراسیون بوتیک، دکوراسیون اداری و انواع کابینت آشپزخانه می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن