رنگ های نامناسب برای کابینت آشپزخانه

رنگ های نامناسب برای کابینت آشپزخانه

فهرست مطالب

آیا وقت آن رسیده که آشپزخانه خود را بازسازی کنید؟ یا به تازگی اولین خانه خود را خریده اید و می خواهید آشپزخانه ایجاد کنید؟ خوب، قبل از اینکه بتوانید از محصول نهایی خود لذت ببرید، ابتدا باید رنگ ها را انتخاب کنید. وقتی صحبت از رنگ می شود طراحان یک مجموعه قوانین رادارند، روانشناسان مجموعه ای دیگر و علاقه مندان به طراحان داخلی به مجموعه ای دیگر. این ممکن است گاهی آزاردهنده باشد. در حالی که برخی از رنگ ها ممکن است به تنهایی زیبا باشند، اما هر کدام برای آشپزخانه مناسب نیستند. در این مقاله به بررسی 5 رنگی می پردازیم که هرگز نباید آشپزخانه خود را طبق روانشناسی رنگ آمیزی کنید. در حالی که برخی از رنگ ها ممکن است به خودی خود زیبا باشند، اما هر کدام برای آشپزخانه مناسب نیستند.

پنج نمونه از رنگ های نامناسب برای کابینت آشپزخانه

رنگ هایی که هرگز نباید آشپزخانه خود را رنگ آمیزی کنید آشپزخانه یکی از مکان هایی است که بیشترین زمان را سپری می کنید. به همین دلیل مهم است که فضایی دلپذیر، دنج و زیبا ایجاد کنید. راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد. مانند سازماندهی مجدد کابینت آشپزخانه، دریافت تجهیزات جدید یا انتخاب رنگ مناسب. رنگ یک اتاق واقعاً می تواند آن را زیبا یا شکسته کند. به همین دلیل مهم است که بدانید کدام رنگ ها برای آشپزخانه  شما انتخاب خوبی نیستند. رنگ یک اتاق واقعاً می تواند آن را جشم نواز یا خراب کند.

قرمز روشن

رنگ های نامناسب برای کابینت آشپزخانه

قرمز روشن قرمز یکی از بحث برانگیزترین رنگ ها است. در حالی که برای یک رنگ برجسته عالی است، توصیه نمی شود که آن را رنگ اصلی آشپزخانه خود قرار دهید. این به این دلیل است که مقدار زیادی از این رنگ می تواند باعث حواس پرتی و همچنین طاقت فرسا شود. قرمز همچنین اشتها را افزایش می دهد، به همین دلیل است که بسیاری از فست فودها از این رنگ استفاده می کنند. بنابراین، برای جلوگیری از پرخوری، از رنگ قرمز آشپزخانه خود اجتناب کنید. مقدار زیادی از این رنگ می تواند باعث حواس پرتی و همچنین طاقت فرسا شود.

خاکستری تیره

هیچ کس آشپزخانه ای را نمی خواهد که شما را در حالت بدی قرار دهد. بنابراین، به غیر از برخی از لوازم خانگی، سعی کنید از این رنگ در آشپزخانه اجتناب کنید. خاکستری تیره باعث ایجاد احساس سرد و ناخوشایند می شود.

تمام سفید

رنگ های نامناسب برای کابینت آشپزخانه

سال های اخیر، روند آشپزخانه های تمام سفید بسیار محبوب بوده است. با این حال، رنگ آمیزی آشپزخانه شما به رنگ سفید، ایده خوبی نیست. وجود تنها رنگ سفید در آشپزخانه حس بالینی و بیمارستانی به فضا می دهد. باعث می‌شود احساس بدی پیدا کند. از رنگ سفید به عنوان رنگ برجسته استفاده کنید، شاید روی میزهای خود. اما تمیز کردن آشپزخانه سفید نیز بسیار سخت است. یک روز در حال پختن سوپ گوجه فرنگی خواهید بود که روی کابینت های سفید اسپری می کند و احساس پشیمانی فوری خواهید داشت. وجود فقط سفید در آشپزخانه یک حس بالینی و بیمارستانی به فضا می دهد.

زرد روشن

رنگ های نامناسب برای کابینت آشپزخانه

زرد رنگ زیبایی است، با این حال انتخاب وحشتناکی برای آشپزخانه است. به خصوص زرد روشن. در حالی که با شادی و انرژی همراه است، اگر بیش از حد باشد، باعث ایجاد یک حالت طاقت فرسا، حواس پرتی و هرج و مرج می شود. رنگ های دیوار توجه شما را از دکور و غذای زیبای شما دور می کند و مستقیماً به رنگ زرد تبدیل می شود. زرد رنگ زیبایی است، اما انتخاب وحشتناکی برای آشپزخانه است.

مطلب پیشنهادی:
ویژگی های طراحی آشپزخانه مدرن

سبز تیره

آشپزخانه های سبز تیره نیز محبوبیت خود را افزایش داده اند. با این حال، سایه های خاصی از سبز وجود دارد که برای آشپزخانه مناسب نیستند. سبز تیره یکی از آنهاست. سایه های تیره به طور کلی انتخاب بدی هستند. این به این دلیل است که رنگ هایی مانند سبز تیره تمایل به ایجاد سایه دارند. این باعث می شود که دیدن آنچه در آشپزخانه شما می گذرد دشوار باشد. همچنین می‌تواند ظاهری را ایجاد کند که گویی آشپزخانه کثیف‌تر است. یک پالت سبز خاکی تر انتخاب کنید و از سایه های تیره دوری کنید. سایه های تیره به طور کلی انتخاب بدی هستند، زیرا رنگ هایی مانند سبز تیره تمایل به ایجاد سایه دارند.

در متن بالا 5 رنگ را معرفی کردیم که هرگز نباید آشپزخانه خود را رنگ کنید. در پایان، این واقعاً به شما بستگی دارد که ترجیحات شماست. با این حال، اینها قوانین کلی خوبی هستند که باید در بازسازی یا اولین سفر آشپزخانه خود رعایت کنید.

آرکا کابین آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در طراحی و اجرا دکوراسیون بوتیک، دکوراسیون اداری و انواع کابینت آشپزخانه می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن