انتخاب میان رنگ گرم و رنگ سرد برای روشنایی آشپزخانه

کابینت نئوکلاسیک | کد 3835K

فهرست مطالب

هنگام انتخاب بهترین رنگ نور برای خانه خود، باید به این فکر کنید که از چراغ ها برای چه منظوری استفاده می کنید و اثری که می خواهید چیست. برخی از رنگ‌های لامپ برای ارائه احساس به اتاق عالی هستند، جایی که برخی دیگر برای روشنایی کار مناسب‌تر هستند، وقتی روشنایی و شفافیت مهم‌تر است. در ادامه این مقاله در خصوص انتخاب میان رنگ گرم و رنگ سرد برای روشنایی آشپزخانه صحبت خواهیم کرد.

انتخاب مناسب ترین نور بر حسب نیاز

هنگام انتخاب لامپ ها و روشنایی های جدید، توصیه می کنیم به دو چیز فکر کنید. سبک اتاق و دلیل روشن بودن آن.

سبک اتاق

برخی از اتاق‌ها تمایل به استفاده از رنگ‌های لامپ خاصی دارند. سالن‌ها، اتاق‌های نشیمن و اتاق‌خواب‌ها به خوبی با نورهای گرم کار می‌کنند. رنگ سفید گرم ملایم‌تر است و مخصوصاً برای عصرها مناسب است، جایی که بعد از یک روز سخت در حال استراحت هستید.

سفید سرد بهترین نور برای روشنایی کار است، بنابراین به ویژه برای (اکثر) آشپزخانه ها خوب است. آنها همچنین برای خواندن یا چراغ های کار مناسب هستند، برای افرادی که دوست دارند خیاطی کنند مناسب است، زیرا نور سفید تمیزی می دهد و برای دوخت های پیچیده یا سوزن نخ مناسب است. همچنین برای راهروها خوب است، جایی که عملکرد اصلی نور معمولاً ارائه یک استقبال روشن است. اگر می‌خواهید در راهروها (یا هر اتاقی) نرم‌تر بروید، شاید به یک نور سفید خنک در آویز نور اصلی و یک سفید ملایم در یک چراغ رومیزی روی بوفه یا میز فکر کنید.

نورپردازی آشپزخانه

لامپ های سفید خنک اغلب برای نورپردازی آشپزخانه، به ویژه برای نورافکن های هم سطح، پیشنهاد می شوند، اما فراموش نکنید که سبک آشپزخانه خود را در نظر بگیرید. آنها به ویژه در آشپزخانه های مدرن خوب بودند، اما نه در آشپزخانه های سنتی مانند آشپزخانه های شیکر، که یک سفید گرم ملایم تر ممکن است بهتر عمل کند.

بارهای صبحانه

اگر آشپزخانه شما یک بار صبحانه یا  جزیره آشپزخانه دارد، این فرصت عالی برای ترکیب نور است. می‌توانید از نورافکن یا نورپردازی زیر کابینت آشپزخانه به‌عنوان نورپردازی کار خود استفاده کنید و نورهای ملایم‌تر را به مرکز آن بسپارید – یا یک نور مرکزی بزرگ بالای نوار کانتر یا یک آویز سه نور داشته باشید.

سینک ظرفشویی

رنگ سفید سرد راهی برای استفاده از نور در بالای سینک ظرفشویی است. نورافکن ها در اکثر سبک های مدرن معمول هستند. لکه های سفید سرد نور سفید تمیزی را برای برنامه صبحگاهی شما ارائه می دهند.

لامپ های قدیمی

لامپ های قدیمی معمولاً یک رنگ سفید بسیار گرم هستند. در واقع بسیاری از آنها رنگ طلایی روی شیشه دارند تا عمدا نور را نرم کنند. این آنها را به یک انتخاب عالی برای محیط های سنتی تر تبدیل می کند و برای هر نوع ظاهر شیک صنعتی یک الزام مطلق است.

روشنایی عمومی

متوجه خواهید شد که عموماً لامپ های خاصی در رنگ های خاص بیشتر از سایرین موجود خواهند بود. نورافکن‌های GU10 در رنگ‌های مختلف سفید در دسترس هستند، در حالی که لامپ‌های قدیمی فقط در رنگ‌های سفید گرم موجود هستند. لامپ‌هایی مانند لامپ‌های شمعی را خواهید یافت که در رنگ‌های سفید گرم‌تر به‌راحتی در دسترس هستند، زیرا معمولاً در اتاق‌خواب‌ها، اتاق‌های نشیمن و اتاق‌های غذاخوری یافت می‌شوند، اگرچه اگر واقعاً به آن‌ها نیاز دارید، معمولاً می‌توانید نسخه‌های سفید سرد را پیدا کنید.

مطلب پیشنهادی:
نکات سازماندهی کابینت آشپزخانه

آرکا کابین آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در طراحی و اجرا دکوراسیون بوتیک، دکوراسیون اداری و انواع کابینت آشپزخانه می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن