انتخاب صندلی نرم یا سخت برای میز اداری

میز اداری | کد 2095T

فهرست مطالب

احساس راحتی مستلزم فرو رفتن در یک کوسن فوق العاده شیک است، اما اگر واقعا برای شما بد باشد چه؟ راحت بودن روی یک صندلی نرم فقط برای مدت طولانی دوام می آورد. با گذشت ساعت، شما شروع به احساس درد خواهید کرد.

به عنوان یک قاعده کلی، صندلی های نرم بیشتر احتمال دارد وضعیت نامناسب را تشدید کنند، زیرا حمایت کافی را ارائه نمی دهند. در دراز مدت، صندلی های سخت برای سلامتی شما بهتر است. وضعیت بدنی خوب و کمری بدون درد مهمتر از دستاوردهای کوتاه مدت از یک صندلی نرم و راحت است. در این مقاله بررسی مطالبی را ارائه می دهیم تا در انتخاب صندلی نرم یا سخت برای میز اداری دید بهتری داشته باشید.

مزارای استفاده از صندلی سخت برای میز اداری

راحتی و پشتیبانی تمام روز

عمودی نشستن روی صندلی تکیه گاهی راحت تر از خمیدن است. اگر قرار است دوره های طولانی را در حالت نشسته بگذرانید، مهم است که مطمئن شوید صندلی انتخابی شما طوری طراحی شده است که حمایت بهینه از پشت و وضعیت بدن شما را ارائه دهد. در واقع، مطالعات نشان می‌دهد که انتخاب یک صندلی محکم با تکیه‌گاه کمری کافی می‌تواند به کاهش فشار روی ستون فقرات در طول دوره‌های طولانی نشستن کمک کند.

علاوه بر این، صندلی های ارگونومیک با ویژگی های قابل تنظیم مانند تکیه گاه دست و پشت سر ممکن است راحتی بیشتری را فراهم کنند. صاف نشستن با وضعیت مناسب نه تنها به شما کمک می کند از درد یا ناراحتی جلوگیری کنید، بلکه می تواند تمرکز و بهره وری را در حین کار بهبود بخشد. هنگام خرید یک صندلی اداری خوب، ضروری است که مطمئن شوید که به درستی با بدن شما مطابقت دارد و نوع مناسبی از بالشتک را برای نیازهای شما فراهم می کند.

به عنوان مثال، حمایت و راحتی می تواند چیزهای مختلفی باشد و احساس یک صندلی به میزان محکم بودن آن بستگی دارد. تکیه گاه به این اشاره دارد که صندلی شما چقدر از ستون فقرات شما حمایت می کند و شما را در حالت ایستاده نگه می دارد. یک صندلی نرم ممکن است در ابتدا راحت به نظر برسد، اما احتمالاً با گذشت زمان به سرعت فرسوده می شود. اگر به صندلی های نرم و فاقد تکیه گاه عادت دارید، ممکن است کمی طول بکشد تا خود را با یک صندلی با تکیه گاه خوب تنظیم کنید، اما زمانی که به آن عادت کنید و حالت خوبی اتخاذ کنید، احساس بسیار بهتری خواهید داشت.

صندلی های اداری با پشتی نرم

تعداد شگفت انگیزی از افراد پس از نشستن روی صندلی نرم از کمردرد رنج می برند. این ممکن است غیر منطقی به نظر برسد، زیرا صندلی‌های نرم در ابتدا احساس راحتی می‌کنند، بنابراین بسیاری از افراد همچنان ناراحتی را تجربه می‌کنند.

این درد به این دلیل اتفاق می افتد که یک صندلی نرم تر برای وضعیت بدن شما وحشتناک است. صندلی خیلی نرم است و حمایت از انحنای طبیعی پشت شما را دشوار می کند. شما در نهایت خمیده می شوید و به جای یک شکل S معمولی، یک شکل C ایجاد می کنید.

مطلب پیشنهادی:
نکات مهم در انتخاب میز اداری مناسب

علاوه بر این، یک صندلی خوب باعث می شود ناخودآگاه تمام بدن خود را منقبض کنید و باعث شود سعی کنید سر و شانه های خود را بالا نگه دارید و در نتیجه گردن و شانه ها سفت می شوند. همچنین، نشستن تا سه برابر بیشتر از ایستادن به ستون فقرات شما فشار وارد می‌کند، به همین دلیل است که اثرات وضعیت بد ایستادن را بیشتر از نشستن احساس می‌کنید.

صندلی اداری با پشتی سخت

نشستن روی سطوح سخت بدون بالشتک، مانند نیمکت چوبی یا صندلی تاشو فلزی، یا تکیه دادن به پشتی به دیوار، فشار بیشتری به دنبالچه وارد می‌کند و باعث بدتر شدن درد می‌شود. به طور کلی، استخوان دنبالچه شما (دنباله) هنگام نشستن ممکن است آسیب ببیند.

صدمات وارده به دنبالچه شما می تواند منجر به وضعیتی به نام کوکسیدینیا شود که در آن استخوان دنبالچه و بافت های اطراف آن آسیب می بینند. نشستن طولانی مدت در موقعیت های خاص، مانند رانندگی یا کار، می تواند منجر به ناراحتی شود.

هنگامی که شما نادرست می نشینید، استخوان ها و بافت ها و ماهیچه های اطراف ممکن است آسیب ببینند. بنابراین اگر از درد دنبالچه رنج می برید، مطمئن شوید که صندلی شما دارای این ویژگی ها برای جلوگیری از تشدید آن است:

قابلیت تنظیم ارتفاع

بهترین راه برای بهبود راحتی این است که ارتفاع صندلی خود را به گونه ای تنظیم کنید که باسن و کمر شما در حالت نشسته در وضعیت سالمی قرار گیرند. ارتفاع صندلی شما می تواند زاویه لگن شما را در هنگام نشستن تنظیم کند و بر موقعیت لگن و انحنای طبیعی ستون فقرات شما تاثیر بگذارد و باعث ناراحتی شود. بنابراین ارتفاع صندلی شما با ناراحتی کمر مرتبط با وضعیت بدنی مرتبط است.

عمق صندلی

تنظیم عمق صندلی برای دسترسی به تکیه گاه پشتی صندلی بدون قطع گردش در اطراف زانو بسیار مهم است. با صندلی‌ای که بدن شما را به درستی نگه می‌دارد، مجبور نخواهید بود که برای ایستادن به سختی کار کنید.

شیب به جلو

در نشستن طولانی مدت، معمولاً به دلیل خمیدگی طبیعی، وضعیت بدن شما به حالت افتادگی می افتد. یک صندلی خوب که به سمت جلو خم می شود می تواند به شما در بهبود وضعیت بدن کمک کند. شیب رو به جلو به شما این امکان را می دهد که زاویه صندلی خود را به صلاحدید خود تنظیم کنید. برخی استانداردها توصیه می کنند که هنگام نشستن باسن خود را بالاتر از زانو کج کنید. به این ترتیب کمر شما در هنگام نشستن احساس استرس نمی کند. علاوه بر این، پاها و پاهای شما گردش خون را بهبود می بخشد.

برش برای دنبالچه

این صندلی با صندلی هایی طراحی شده است که دارای برش دنبالچه هستند، پشتیبانی و راحتی بیشتری را برای کسانی که از مشکلات دنبالچه رنج می برند ارائه می دهد.

سیلندر شوک گاز نرم – یک شوک گاز قابل تعویض که برای جهش نرمتر و افزایش راحتی برای صندلی اداری شما در نظر گرفته شده است.

نتیجه

صندلی ای که برای کار با آن انتخاب می کنید می تواند تاثیر قابل توجهی بر سلامت کمر شما داشته باشد. اگر احساس می‌کنید که صندلی‌های نرم و مخمل‌دار، حفظ وضعیت بدنی خوب را برای شما دشوار می‌کنند و اگر کمرتان صبح یا بعد از نشستن تمام روز در محل کار درد می‌کند، به جای آن از یک صندلی سخت استفاده کنید. این ممکن است زمانی که برای اولین بار آن را امتحان می کنید ناراحت کننده تر باشد، اما به مرور زمان سلامت شما را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

مطلب پیشنهادی:
رنگ های ترند و محبوب کابینت آشپزخانه

آرکا کابین آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در طراحی و اجرا دکوراسیون بوتیک، دکوراسیون اداری و انواع کابینت آشپزخانه می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن