چه چیزی یک آشپزخانه عالی را می سازد؟

چه چیزی یک آشپزخانه عالی را می سازد؟

فهرست مطالب

آشپزخانه یک فضای مهم است. ما نه تنها غذای خود را در این فضا ذخیره می‌کنیم، آماده می‌کنیم و می‌پزیم، بلکه آشپزخانه اغلب ستاره “چند وظیفه” در هر خانه است.

آشپزخانه که عملکردهای زیادی را انجام می دهد، به مرکز هر خانه تبدیل می شود. و به همین دلیل، کیفیت فضا مهم است – شاید بیشتر از هر اتاق دیگری در خانه.

یک آشپزخانه عالی همچنین یک راه مهم برای محافظت از سرمایه شما یا بهبود ارزش فروش مجدد خانه شما است. خریداران خانه یک آشپزخانه عالی را به عنوان یکی از مهمترین ویژگی های فروش هر خانه می بینند. در این مقاله نکاتی که یک آشپزخانه عالی را می سازد بررسی می کنیم.

اصول اولیه

در مرحله اول، آشپزخانه باید برای تهیه و پخت غذا به خوبی عمل کند. حتی یک آشپزخانه کوچک، زمانی که به خوبی طراحی شده باشد، می تواند یک فضای کاری مناسب برای تهیه غذا فراهم کند. جنبه های کلیدی برای طراحی کارآمد آشپزخانه در جامعه طراحی به خوبی شناخته شده است و شامل ایجاد یک مثلث کاری (بین یخچال، سینک و صفحه آشپزخانه شما)، فراهم کردن فضای ذخیره سازی کافی و اطمینان ازسطح قابل توجهی برای آماده سازی مواد غذایی است.

ایجاد آشپزخانه ای با ارزش

در حالی که چیدمان عالی آشپزخانه و فضای ذخیره‌سازی به خوبی در نظر گرفته شده به عملکرد آشپزخانه شما کمک می‌کند، اما نمی‌توانند فضایی با طراحی ضعیف را ذخیره کنند. اگر نمی‌خواهید زمانی را در آشپزخانه خود بگذرانید، مهم نیست که در آن کشوی شگفت‌انگیز لوازم خانگی، فضایی برای سوسیس، سرخ‌کن هوا و دیگ فوری خود داشته باشید. بنابراین، در حالی که هر یک از طرح‌های ما شامل ملاحظات طراحی ذکر شده در بالا می‌شود، ما فراتر می‌رویم… خیلی فراتر… تا با در نظر گرفتن همه موارد زیر، آشپزخانه‌هایمان را به یک اثر نمایشی شایسته برای خانه شما تبدیل کنیم.

یک فضای کاری روشن، باز، و از نظر بصری نامرتب را تبلیغ کنید.

از منظر عملی، پخت و پز در یک فضای تاریک، بهم ریخته یا محدود دشوار است. از منظر کیفی، احتمالاً نمی خواهید با دوستان یا خانواده در آنجا بنشینید. بسیاری از مشتریان طراحی بازسازی سفارشی ما به ما می گویند که یک آشپزخانه تنگ و تاریک اولین دلیلی است که آنها برای انجام پروژه بازسازی خانه انتخاب کرده اند.

فضاهای روشن، باز و از نظر بصری نامرتب به رفاه عمومی شما کمک می کنند و به سادگی فضایی را ایجاد می کنند که می خواهید در آن باشید.

افزایش شفافیت بصری.

افزایش شفافیت بصری به هر فضایی کمک می کند بزرگتر و بازتر احساس شود. مناظر را تسهیل می کند و نفوذ نور روز را به آشپزخانه افزایش می دهد. ما به این شفافیت افزایش یافته با موارد زیر دست پیدا می کنیم:

به حداقل رساندن یا حذف کابینت آشپزخانهبالایی در مناطق باز آشپزخانه

افزایش تراکم ذخیره سازی در امتداد محیط بیرونی (با توجه ویژه به استفاده از این عنصر برای تعریف فضا و نمای قاب).

نکته حرفه ای: اگر در حال بازسازی یک آشپزخانه هستید، ممکن است بخواهید که یک دیوار داخلی را بردارید یا اندازه دهانه یک دیوار خارجی موجود را افزایش دهید. برای اطمینان از حفظ یکپارچگی ساختار آشپزخانه (و خانه!) خود برای هر کار ساختاری مهم، حتما با یک معمار یا دیگر متخصصان طراحی کار کنید.

مطلب پیشنهادی:
موارد مهم در طراحی کمد دیواری

از اتصالات به فضای باز اطمینان حاصل کنید.

آشپزخانه های عالی دارای ارتباطات و دسترسی عالی به غذاخوری ها و فضاهای سرگرمی در فضای باز هستند. این کار با برنامه ریزی دقیق شروع می شود تا آشپزخانه شما رابطه فضایی خوبی با پاسیو، حیاط و باغ شما داشته باشد. فراتر از آن، بهترین راه برای افزایش این ارتباط این است که موانع بصری و فیزیکی بین فضاهای داخلی و خارجی خانه را با (مثلا) از جمله پنجره ها و درها از کف تا سقف، برای تمام عرض فضای باز آشپزخانه کاهش دهید.

از سیستم درهای کشویی یا دوتاشو که ارتباط بصری و دسترسی فیزیکی شما به فضای باز را افزایش می دهد استفاده کنید. این همچنین به نور روز اجازه می دهد تا به عمق آشپزخانه شما برسد. ارتباط بین فضاهای داخلی و خارجی در فلسفه طراحی خانه مدرن در همه جا وجود دارد.

تسهیل حرکت سیال.

یک آشپزخانه راحت، آشپزخانه ای است که به خوبی استفاده می شود. طوری برنامه ریزی کنید که به راحتی در آشپزخانه رفت و آمد کنید بدون اینکه به طور مداوم آرنج دست و پنجه نرم کنید. در صورت امکان، بیش از یک نقطه دسترسی در داخل و خارج از آشپزخانه فراهم کنید و بیش از یک “منطقه کاری” را در نظر بگیرید تا کار با هم در آشپزخانه راحت و سرگرم کننده باشد.

 سهولت دسترسی.

همچنین باید اطمینان حاصل کنید که دسترسی به آشپزخانه از اتاق های دیگر خانه راحت است و اولویت اتاق غذاخوری است. همچنین باید توجه ویژه ای به قسمت های غذاخوری در فضای باز و فضاهای پشتیبانی آشپزخانه مانند انباری داده شود. شایان ذکر است که دسترسی راحت به آشپزخانه از گاراژ یا درب اصلی یکی از نکات کلیدی طراحی است.

 اتاقی که الهام بخش و اجرا می شود.

آرزوی طراحی آشپزخانه ای را داشته باشید که کمتر شبیه فضای کاری باشد و بیشتر شبیه اتاق نشیمن باشد. رویکرد مینیمالیستی به شکل و پالت مواد به این جنبه کمک می کند.

اتخاذ یک رویکرد ساده برای طراحی – از جمله مواد و رنگ – همچنین به آشپزخانه شما کمک می کند تا در آزمون زمان مقاومت کند و آشپزخانه شما پس از چند سال قدیمی به نظر نرسد.

آرکا کابین آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در طراحی و اجرا دکوراسیون بوتیک، دکوراسیون اداری و انواع کابینت آشپزخانه می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن