پنج چیدمان آشپزخانه با استفاده از طرح های L شکل

پنج چیدمان آشپزخانه با استفاده از طرح های L شکل

فهرست مطالب

طراحی آشپزخانه L شکل یکی از محبوب ترین و کلاسیک ترین چیدمان ها است. این یک طراحی بسیار انعطاف پذیر است که می تواند با اندازه ها و سبک های مختلف آشپزخانه اعم از کابینت نئو کلاسیک، کابینت های گلاس و… سازگار شود. به علاوه، از نظر گردش کار عملی و کارآمد، یکی از ارگونومیک‌ترین طرح‌های آشپزخانه است.

در حالی که اندازه متوسط آشپزخانه در چند دهه اخیر افزایش یافته است، اکثر آشپزخانه ها ظرفیت پیاده سازی جزایر متعدد، شبه جزیره ها و متراژ فضای کانتر که اغلب در مجلات سبک زندگی و نمایش های واقعیت بازسازی به نمایش گذاشته می شود، ندارند. در مقابل، یک چیدمان L می‌تواند کاملاً در آشپزخانه کوچک قرار گیرد.
یک آشپزخانه L شکل انعطاف زیادی در طراحی ایجاد می کند. آشپزها عاشق این چیدمان اولیه هستند، زیرا زمان پیاده روی بین ایستگاه های آشپزخانه را کاهش می دهد. با چیدمان یخچال، اجاق گاز و سینک به شکل کلاسیک سه نقطه ای، ایجاد یک مثلث آشپزخانه کارآمد ارگونومیک بسیار آسان می شود.
در ادامه این مقاله پنج نمونه از چیدمان آشپزخانه L شکل را بررسی خواهیم کرد.

ایده های آشپزخانه L شکل

آشپزخانه L شکل کلاسیک

مطابق با نامش، آشپزخانه L شکل اصلی دارای دو “پایه” از کابینت های پایه است که با یک کانتر پوشیده شده است. به طور معمول، یک پا بلندتر از پای دیگر است و پای بلندتر بیشتر فضای پیشخوان را فراهم می کند. پایه کوتاهتر، همانطور که در اینجا نشان داده شده است، ممکن است دارای یک پیشخوان کوتاه و یک یا دو وسیله مانند فر دیواری و یخچال باشد.
این چیدمان زمانی رایج است که آشپزخانه فضای کوچکی است که با چهار دیوار محصور شده است، جایی که دو تا از دیوارها ممکن است توسط درب ورودی، درب گذرگاه، پنجره ها یا قسمت نشیمن اشغال شود.

پنج چیدمان آشپزخانه با استفاده از طرح های L شکل

آشپزخانه اندازه آپارتمان

در فضاهای کوچک، مانند آپارتمان ها، طرح های آشپزخانه یک دیواری (که به آن آشپزخانه گالی یا راهرو نیز می گویند) رایج ترین هستند. این آشپزخانه های کوچک باریک معمولاً دارای درهایی در دو انتها هستند که عناصر آشپزخانه در امتداد یک دیوار محدود می شوند. اما اغلب می توان یک آشپزخانه L شکل را در این فضاهای کوچک کار کرد. همانطور که در اینجا نشان داده شده است، سینک تخلیه در گوشه L قرار داده شده است. این فضای اضافی گرانبهایی را روی پایه کوتاه L برای بخش کوچکی از کانتر آزاد می کند.
به جای قفسه‌های باز که در پای راست کوتاه این نمونه وجود دارد، این فضای کوچک می‌تواند فضایی برای یخچال نیز فراهم کند.

پنج چیدمان آشپزخانه با استفاده از طرح های L شکل

آشپزخانه باز با فضای ناهار خوری بزرگ

این طرح به خوبی نشان می دهد که یک چیدمان L شکل چقدر می تواند با یک طرح آشپزخانه اوپن که شامل یک جزیره اشپزخانه و یک منطقه ناهار خوری بزرگ معمولی است، کار کند. این طرح به ویژه از نظر فضا کارآمد و راحت است زیرا هیچ مانع فیزیکی بین فضای کار آشپزخانه و میز ناهارخوری وجود ندارد و هر دو منطقه می توانند بخشی از فضای کف را به اشتراک بگذارند.

پنج چیدمان آشپزخانه با استفاده از طرح های L شکل

آشپزخانه باز با ناهار خوری کوچک

این چیدمان دارای یک جزیره با اندازه متوسط در وسط L آشپزخانه است و یک میز ناهارخوری کوچک با چهار نفر را در خود جای داده است. با احتساب برخی از فضای کف انتقالی، کل طرح بندی بیش از 16 فوت عرض را اشغال می کند.

مطلب پیشنهادی:
چه چیزی یک آشپزخانه عالی را می سازد؟

پنج چیدمان آشپزخانه با استفاده از طرح های L شکل

آشپزخانه برای پلان های طبقه باز

این نمایش نشان می دهد که چگونه یک آشپزخانه کوچک L شکل می تواند با یک فضای نشیمن با مفهوم باز ادغام شود. دیوارهای پارتیشن را می توان برای ایجاد جدایی بین فضای غذاخوری و نشیمن اضافه کرد. بسته به اندازه فضا، آشپزخانه ممکن است بتواند یک جزیره برای ارائه فضای پیشخوان و ذخیره سازی اضافی داشته باشد.

پنج چیدمان آشپزخانه با استفاده از طرح های L شکل
در متن بالا چند ایده کاربردی از طراحی آشپزخانه ال شکل را مطالعه کردید. آرکا کابین آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در طراحی و اجرا دکوراسیون بوتیک، دکوراسیون اداری و انواع کابینت آشپزخانه می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن