همه چیز درباره کمد دیواری ملامینه

کمد دیواری | کد 1350C

فهرست مطالب

ملامین به دلیل داشتن هزینه ای نسبتا پایین و تنوع رنگی برای ساخت کمد دیواری متریالی محبوب است. ما در این مقاله قصد داری اطلاعات کلی در خصوص کمد دیواری ملامینه را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید انتخابی مناسب داشته باشید.

ملامین چیست؟

بسیاری از افراد بر این باورند که ملامین محبوب ترین و در کل بهترین انتخاب برای کمدهای سفارشی است. با این حال، اگر با این ماده آشنا نباشید، ممکن است مزایای آن را درک نکنید. به طور خلاصه این محصول، از ترکیب کاغذ ملامینه با تخته خرده چوب یا تخته سه لا ساخته می شود. ملامین از ترکیبات آلی اضافی تشکیل شده است. این ترکیبات ساختار را نسبت به چوب سنتی بادوام تر می کند.

در واقع این کمددیواری از جنس ورقی با مغزی نئوپان و پوششی از ملامینه هست.

ملامین در طیف گسترده ای از رنگ ها و الگوها برای مطابقت با سبک شما وجود دارد. به عنوان مثال، تولید کنندگان کابینت کمد سفارشی را در رنگ هایی مانند ابری، سفید و مشکی ارائه می دهند. شما می توانید آنها را با روکش چوب طبیعی سفارش دهید.

ملامین چقدر دوام دارد؟

ملامین ماده ای بادوام است که می تواند بیشتر از بسیاری از مواد دیگر دوام بیاورد. بدون از دست دادن رنگ خود در برابر لکه، رطوبت و گرما مقاومت می کند. از آنجایی که این ماده در برابر آب مقاوم است، به دلیل رطوبت بیش از حد منبسط یا شکافته نمی شود. در نتیجه، خانه‌هایی که در مناطق مرطوب‌تر هستند، نگران تورم و انقباض مداوم چوب سنتی نخواهند بود.

در عین حال ملامین به راحتی خراشیده نمی شود. لایه بیرونی یک رزین سخت شده است که از ضربه خوردن درها و قفسه ها توسط وسایل شما جلوگیری می کند. سبدهای سیمی و چکمه‌های سنگین سطوح را خراش نمی‌دهند و به آن‌ها اجازه می‌دهند سال‌ها یا حتی دهه‌ها دوام بیاورند.

مزایای کمد دیواری ملامینه

نگهداری ملامین آسان است. به دلیل دوام آن، می‌توانید وقتی کثیف است آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. هیچ پاک کننده خاصی برای خرید نیاز نیست، که یک امتیاز است. در بسیاری از موارد، مقرون به صرفه تر از کابینت های چوبی سنتی است.

ملامین یک گزینه سازگار با محیط زیست است؛ چراکه تولیدکنندگان از چوب بازیافتی یا “رشد پایدار” برای ساخت کابینت های ملامینه استفاده می کنند.

مضرات کمد دیواری ملامینه

در حالی که ملامین بهترین انتخاب برای کمدهای سفارشی است، هنوز هم معایبی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. قابل توجه ترین مشکلات ارتباط چندانی با عملکرد کابینت ندارند. با این حال، بدون نگهداری مناسب، این مسائل می تواند باعث خراب شدن سریعتر قفسه ها و کابینت ها شود.

ضد خش نیست.

مقاوم بودن در برابر خراش ممکن است باعث شود فکر کنید هیچ چیزی نمی تواند به آن آسیب برساند. ملامین در برابر خش مقاوم است، اما ضد خش نیست. اگر چیزی روی آن بیندازید یا از تزئینات تیز روی درها استفاده کنید، ممکن است خراش هایی را مشاهده کنید. در حالی که خراش ها لزوماً شما را از استفاده از کابینت باز نمی دارند، اما می توانند در طول زمان فرسوده به نظر برسند.

مطلب پیشنهادی:
نکات مفید برای تمیز کردن کابینت های سفارشی تازه نصب شده

سطوح ملامینه نه تنها می توانند خراشیده شوند، بلکه می توانند خرد شوند. بریدگی سطوح معمولاً مستلزم ضربه سخت است. رنگ آمیزی مجدد آن نیز آسان نیست. ممکن است مجبور شوید قطعات را تعویض کنید.

می تواند توسط آب آسیب ببیند.

پوشش ملامینه سالم و دست نخورده، در برابر آسیب آب مقاوم است. با این حال، اگر سطح ترک خورده یا خراشیده شود، ممکن است کابینت ها در اثر آب آسیب ببینند. اگر آب با فضای داخلی چوبی تماس پیدا کند، جذب می شود و شروع به متورم شدن می کند. به هسته آن می تواند رطوبت بیشتری را نسبت به چوب سخت معمولی جذب کند و باعث از دست دادن «یکپارچگی ساختاری» شود.

در متن بالا به تعریف کمد دیواری ملامینه را تعریف کرده و مزایای و معایب آن را برشمردیم تا بتوانید بهترین متریال را برای کمد سفارشی خود انتخاب کنید.

آرکا کابین آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در طراحی و اجرا دکوراسیون بوتیک، دکوراسیون اداری و انواع کابینت آشپزخانه می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن