نحوه تمیز کردن کابینت های چوبی آشپزخانه

کابینت مدرن آشپزخانه | کد 4230K

فهرست مطالب

کابینت‌های شما پس‌زمینه آشپزخانه شما هستند، بنابراین می‌خواهید آنها را در شرایطی مناسب نگه دارید. اما همه چیز از چربی پاشیده شده روی درها گرفته تا خرده های روی قفسه ها می تواند آنها را به مرکزی برای کثیف شدن تبدیل کند. از آنجایی که هر بار که آشپزی می کنید این مواد جمع می شوند، تمیز کردن مرتب کابینت آشپزخانه ضروری است. اگر مال شما از چوب ساخته شده یا با آن تمام شده است، باید در مورد نحوه تمیز کردن و خشک کردن آنها بیشتر کوشا باشید تا آن را خراب نکنید.

هر چند وقت یکبار کابینت های چوبی آشپزخانه را تمیز کنید؟

اینکه هر چند وقت یکبار کابینت های چوبی آشپزخانه خود را تمیز می کنید به تعداد دفعات پخت و پز بستگی دارد. وقتی روغن‌ها یا چربی‌ها در حین پخت و پز گرم می‌شوند، مقداری از روغن در هوا پخش می‌شود و به داخل اتاق پراکنده می‌شود – نه فقط در اطراف اجاق گاز یا فر. کابینت‌های آشپزخانه روغن را جمع‌آوری می‌کنند که گرد و غبار را جذب می‌کند و سطوح کابینت را کثیف و تمیز کردن آن را دشوار می‌کند. به عنوان یک قاعده کلی، آشپزخانه‌هایی که به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرند نیاز به تمیز کردن عمیق ماهانه با لمس هفتگی دارند.

مواد مورد نیاز برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه

قبل از پرداختن به این کارهای خانگی مطمئن شوید که این ابزارها را در دسترس دارید.

سرکه سفید

جاروبرقی با ابزار شکاف

بطری اسپری

مایع ظرفشویی

پارچه های میکروفیبر

پاک کننده چند منظوره

نحوه تمیز کردن کابینت های چوبی آشپزخانه

قبل از شروع، باید کابینت ها را با محلول تمیزکننده خود تست کنید. چوب به طور طبیعی متخلخل است و نیاز به پوشش محافظی دارد که آن را به یک سطح سخت و غیر متخلخل تبدیل می‌کند – این امر استفاده از محصولات تمیزکننده را تا زمانی که سطح آن در شرایط خوبی باشد، ایمن می‌کند. اگر مطمئن نیستید که پوشش برای یک محصول ایمن است یا خیر، ابتدا آزمایش روی یک منطقه پنهان قبل از استفاده مهم است هنگامی که متوجه شدید که محصول به کابینت‌های شما آسیب نمی‌زند، با دنبال کردن این مراحل شروع به تمیز کردن کنید.

داخل کابینت های خود را خالی کنید.

داخل کابینت ها را با استفاده از ضمیمه ابزار شکاف جاروبرقی بکشید.

مقدار مساوی سرکه سفید و آب گرم را در یک بطری اسپری مخلوط کنید و مواد شوینده مایع ظرفشویی را به آن اضافه کنید تا چربی را برش دهید.

درهای بیرون را اسپری کنید و بگذارید محلول به مدت یک تا دو دقیقه بماند.

با یک پارچه میکروفیبر پاک کنید.

داخل درها و قفسه ها اسپری کنید و بگذارید محلول به مدت یک تا دو دقیقه بماند.

با یک پارچه میکروفیبر پاک کنید.

پارچه تمیز را با آب خیس کنید و تمام سطوحی را که تمیز کرده اید با محلول سرکه پاک کنید.

از یک پارچه تمیز و میکروفیبر برای خشک کردن تمام سطوح استفاده کنید.

چگونه لکه های روی کابینت های چوبی را از بین ببریم؟

اگر اغلب از آشپزخانه خود استفاده می‌کنید، غیرمعمول نیست که کابینت‌های چوبی شما حتی پس از تمیز کردن عمیق، لکه‌های سرسخت باقی بمانند. بهترین راه برای درمان لکه ها این است که به طور کلی از ایجاد آنها جلوگیری کنید. واکس مبلمان چوبی را هر شش ماه یک بار به کابینت‌های آشپزخانه خود بزنید تا یک مانع محافظ ایجاد کنید. این کار به جلوگیری از چسبیدن روغن، کثیفی و سایر مواد زائد به چوب و تغییر رنگ آن کمک می کند. برای بهترین نتیجه، موم را روی پارچه اسپری کنید و سپس آن را روی تمام سطح کابینت بمالید. با این حال، اگر لکه‌هایی از قبل ایجاد شده‌اند، می‌توانید آن‌ها را با چند وسیله تمیزکننده اولیه پاک کنید.

مطلب پیشنهادی:
انتخاب کابینت آشپزخانه خاکستری

یک پاک کننده چند منظوره را روی لکه اسپری کنید و به آرامی با یک برس نایلونی بشویید تا لکه های قدیمی را از بین ببرید.

با آب سرد بشویید تا هرگونه محصول باقیمانده از بین برود.

با یک پارچه میکروفیبر خشک کنید.

اجازه ندهید کابینت شما خیلی خیس شود

هنگام تمیز کردن کابینت های چوبی، ضروری است که هنگام خشک کردن آنها کوشا باشید. خیلی مهم است که چوب را برای مدت طولانی خیس نگذارید، زیرا می تواند باعث تاب برداشتن یا انبساط در خود چوب شود. همیشه محل تمیز شده را فوراً کاملاً خشک کنید و مطمئن شوید که هیچ لکه‌ای از آب باقی نمی‌ماند، زیرا می‌تواند باعث ایجاد لکه شود. اگر پارچه میکروفیبر شما هنگام خشک شدن خیلی مرطوب شد، فوراً آن را با پارچه خشک تعویض کنید.

آرکا کابین آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در طراحی و اجرا دکوراسیون بوتیک، دکوراسیون اداری و انواع کابینت آشپزخانه می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن