طراحی آشپزخانه مدرن چیست؟

کابینت مدرن آشپزخانه | کد 4235K

فهرست مطالب

طراحی آشپزخانه مدرن به طور آزاد به عنوان سبک طراحی آشپزخانه در بین سبک های انتقالی و معاصر طبقه بندی می شود. این یک تعریف بسیار ساده است. در واقعیت، بسیار پیچیده تر از این است!

باور کنید یا نه، طراحی مدرن برای اولین بار در جنگ جهانی اول ایجاد شد. در ابتدا با سطوح مسطح، اشکال هندسی و تزئینات کم یا بدون تزئین مشخص می شد.

در حال حاضر، طراحی آشپزخانه مدرن به بخشی از یک روند بزرگتر با تأکید بر خطوط تمیز، فضاهای باز و عناصر طراحی مینیمال تبدیل شده است که دارای مواد بسیار کاربردی پسا صنعتی است.

طراحی مدرن آشپزخانه با استفاده از فضا و کابینت‌های سازمان‌یافته، با توجه به سادگی، عملکرد را به حداکثر می‌رساند.

طراحی آشپزخانه معاصردر مقابل مدرن

در حالی که اصطلاحات “مدرن” و “معاصر” اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، تفاوت واقعی بین سبک آشپزخانه مدرن در مقابل سبک آشپزخانه معاصر وجود دارد.

طراحی مدرن به یک جنبش واقعی طراحی تاریخی (به ویژه از اوایل تا اواسط قرن بیستم) اشاره دارد و از تفسیر دقیق عناصر پیروی می کند.

کلمه معاصر در لغت به معنای “روندهای فعلی، در حال” است.

بنابراین، در حالی که آشپزخانه‌های امروزی و مدرن دارای چیدمان‌های شیک و مینیمالیستی هستند و ویژگی‌های عملکردی را به اشتراک می‌گذارند، اما در روان بودن متفاوت هستند.

به طور خلاصه، سبک طراحی مدرن از دستورالعمل های سخت گیرانه پیروی می کند، در حالی که سبک طراحی معاصر روان تر است و “قاعده شکنی” را تحمل می کند. این بدان معناست که طرح های معاصر پویاتر هستند و می توانند سال به سال تغییر کنند تا از جدیدترین روند پیروی کنند.

ویژگی های طراحی آشپزخانه مدرن

به عبارت ساده، طراحی آشپزخانه مدرن شامل موارد زیر است:

خطوط افقی

بدون قاب از کابینت روکش کامل

پالت های رنگی تک رنگ

جزئیات و تزئینات حداقلی

سخت افزار ساده

قطعات صنعتی

هنگام پیاده سازی طراحی آشپزخانه مدرن، ساده ترین کار این است که طراحی آشپزخانه را به اجزاء تقسیم کنید: فضا و نور، چیدمان، درهای کابینت، سخت افزار، کاشی کاری، لوازم جانبی و مبلمان.

فضای آشپزخانه و نورپردازی مدرن

طراحی مدرن آشپزخانه فضا و نور را به حداکثر می رساند. به هر حال، نورپردازی نیز یک ارتقاء آشپزخانه سازنده ارزشمند است که باید در نظر گرفته شود.

به طور معمول، آشپزخانه‌های مدرن مکان‌هایی با مفهوم باز با سقف‌های بلند، میزهای بلند، و راه‌حل‌های ذخیره‌سازی هوشمندانه طراحی شده‌اند که هرگونه نشانه‌ای از درهم‌ریختگی را کاهش می‌دهند.

علاوه بر این، طراحی آشپزخانه مدرن معمولاً دارای مواد بازتابنده ای است که هنگام قرار گرفتن در معرض نور طبیعی بهترین ظاهر را دارند.

چیدمان آشپزخانه مدرن

طرح های آشپزخانه مدرن دارای پلان های طبقه باز هستند که در کل طول چیدمان آشپزخانه کشیده می شوند. آنها گاهی اوقات دارای تقسیمات ناحیه ای مشخص هستند که به طور ماهرانه ای با تغییر رنگ یا مواد مشخص می شوند.

درب کابینت آشپزخانه مدرن

درهای آشپزخانه مدرن معمولاً پانل های مسطح هستند که به یک خط افقی می رسند. چنین سادگی به معنای افزایش ظاهر فضای باز و افزایش ظاهر نامرتب اتاق است.

مطلب پیشنهادی:
ایده های دکوراسیون برای افزایش رضایت و بهره وری محیط کار

سخت افزار کابینت آشپزخانه مدرن

کابینت آشپزخانه مدرن اغلب با سخت‌افزار کابینت بزرگ‌نمایی می‌شوند که اکثر یا تمام طول کشو و درها را گسترش می‌دهد.

کفپوش، کاشی و میز آشپزخانه مدرن

کفپوش، کاشی کاری و میز در طراحی آشپزخانه مدرن یا با زیبایی شناسی گسترده تر بقیه آشپزخانه هماهنگ است یا بیانیه ای متضاد را ارائه می دهد.

تخته سنگ و گرانیت یک ماده معمولی هستند که برای کف کاشی و پشت کابینت استفاده می شود. الگوهای هندسی را نیز می توان در کاشی کاری آشپزخانه با طراحی مدرن گنجاند.

لوازم آشپزخانه مدرن

لوازم آشپزخانه و سایر عناصر طراحی باید بر اساس تم طراحی آشپزخانه مدرن باشد.

برای ایجاد جذابیت مدرن، درهای کابینت را می توان با شیشه مات، لمینت براق یا روکش چوب جایگزین کرد.

میکسرها، مخلوط‌کن‌ها، قهوه‌سازها و سایر وسایل آشپزی باید با عناصر سبک بقیه آشپزخانه هماهنگ و ترکیب شوند. علاوه بر این، ظروف آشپزی، ظروف تخت نیز باید با طراحی براق و مینیمال مطابقت داشته باشند.

مبلمان آشپزخانه مدرن

آخرین، اما نه کم اهمیت، مبلمان آشپزخانه تا حد زیادی به ظاهر کلی طراحی مدرن کمک می کند. میزها، چهارپایه‌ها، صندلی‌ها و نیمکت‌ها در آرایه‌ها و طرح‌های زاویه‌دار موجود هستند که به خوبی با خطوط تمیزی که در آشپزخانه‌های مدرن ارائه می‌شوند، جریان دارند.

آرکا کابین آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در طراحی و اجرا دکوراسیون بوتیک، دکوراسیون اداری و انواع کابینت آشپزخانه می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن