ایجاد فضای ذخیره سازی در آشپزخانه تجاری

ایجاد فضای ذخیره سازی در آشپزخانه تجاری

فهرست مطالب

در مقالات قبلی نحوه سازماندهی آشپزخانه تجاری را بررسی کردیم. در ادامه این مقاله قصد داریم مطالب مقاله قبلی را تکمیل تر کنیم.

فضای ذخیره سازی در آشپزخانه رستوران

فضای ذخیره سازی در آشپزخانه رستوران شما به انبارهای خشک و انبار برای کالاهای به راحتی فاسد شدنی تقسیم می شود.

  ذخیره سازی خشک

انبار خشک اساساً در کنار منطقه اصلی آشپزخانه شما قرار دارد. همانطور که از نام آن پیداست باید خشک، سرد، تاریک و همچنین رو به شمال باشد. تمام مواد غذایی در بسته بندی اصلی خود نگهداری می شوند که باید در قفسه ها، جعبه های چوبی یا در کمدهای دربسته دسته بندی شوند.

 ذخیره سازی برای کالاهایی که به راحتی فاسد شدنی می شوند.

انبار کالاهایی که به راحتی فاسد می شوند باید در نزدیکی محل آماده سازی قرار گیرد. همه اجناس در یخچال های بزرگ در دمای پایین، حداکثر 4-5 روز نگهداری می شوند. گوشت، ماهی و سبزیجات را می توان برای مدت طولانی در فریزر نگهداری کرد.

 منطقه آماده سازی

همانطور که می دانیم هر آشپزخانه بزرگ یک اتاق جداگانه برای تهیه گوشت یا هر کار دیگری دارد. باید از محل آماده سازی ماهی جدا باشد و همچنین باید نزدیک محل پخت باشد. باید تمام ابزار و وسایل ضروری را داشته باشد. محل آماده سازی میوه و سبزی نیز باید مجهز و مجزا از دو مورد دیگر باشد.

چگونه لوازم رستوران را سازماندهی کنیم؟

شما باید از قفسه‌ها و کابینت آشپزخانه به هر نحوی در تجارت خود استفاده کنید. همیشه می توانید استفاده از قفسه های خود را شارژ کنید تا بتوانید آشپزخانه تجاری کارآمدتر و سازمان یافته تری ایجاد کنید. وقتی کسی در مورد قفسه بندی صحبت می کند، ممکن است به مدل های کف و قفسه های سیمی فکر کند. این را می توان به عنوان نان و کره دنیای قفسه بندی در نظر گرفت.

آنها برای ذخیره سازی در هر یک از آشپزخانه های تجاری شما، در راهروها و حتی در جلوی خانه استفاده می شوند. آنها تقریباً در همه جا هستند. قفسه بندی خوب مرکز توجه به هر تلاش سازمان آشپزخانه تجاری است.

اما انواع دیگری از قفسه ها نیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید. به عنوان مثال، قفسه‌های دیواری می‌توانند تنها با استفاده از ناحیه‌ای که بالای پیشخوان یا جزیره آشپزخانه است و در هر صورت بلااستفاده می‌ماند، به آزاد کردن فضای پیشخوان کمک کنند. همچنین می‌توانید قفسه‌هایی را روی چیزهایی مانند میزهای آماده‌سازی یخچال نصب کنید، زیرا دسترسی به آن‌ها برای آشپزخانه شما که از فضایی استفاده می‌کند که معمولاً خالی است، آسان است.

قفسه های سیار نیز کلید بسیاری از مشاغل در نظر گرفته می شود. توانایی جابجایی قفسه‌ها روی چرخ‌های چرخدار قطعاً به شما کمک می‌کند تا برای کارهای تکراری که به صورت پراکنده انجام می‌شوند کارآمدتر باشید. شما همیشه می توانید قفسه را به جایی که به آن نیاز دارید منتقل کنید و پس از اتمام کار می توانید آن را بدون هیچ سر و صدا یا دردسری ذخیره کنید.

آشپزخانه خود را سازماندهی کنید.

صرف نظر از اینکه از چه قفسه‌هایی استفاده می‌کنید، همیشه کارهای ساده‌ای وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا قفسه‌ها برای شما و کارمندان کارآمد تر باشد. ایجاد فضاهای یکنواخت برای اقلام مرتبط همیشه به همه کمک خواهد کرد زیرا پیدا کردن آنچه که به دنبال آن هستید همیشه آسان تر است. اما حتی اگر بهترین انتخاب را داشته باشید، این نوع سازمان می تواند در طول زمان تغییر کند.

مطلب پیشنهادی:
همه چیز در مورد کابینت ام دی اف

همچنین می توانید از برچسب های قفسه برای برچسب گذاری مناطق مختلف استفاده کنید. این می تواند به ورود کارگران جدید به کسب و کار کمک کند. آنها نه تنها می دانند که باید انتظار داشته باشند که در آنجا چه چیزهایی پیدا کنند، بلکه می دانند چه چیزهایی را نباید در آن منطقه قرار دهند. همچنین می‌توانید از سطل‌های ذخیره‌سازی استفاده کنید که می‌توانند در قفسه‌های شما قرار بگیرند. این همیشه گزینه خوبی برای مواردی است که زیاد استفاده نمی شوند.

چگونه یک آشپزخانه را برای کارایی سازماندهی کنیم؟

سازماندهی آشپزخانه تا حدودی به ترجیحات شخصی بستگی دارد، اما این نکات می تواند به شما کمک کند کار را به نحو احسن انجام دهید.

  • فضاهای کاری تعیین شده در آشپزخانه ایجاد کنید.
  • اقلام پر استفاده را در دسترس نزدیک قرار دهید.
  • از قفسه ها و سطل ها در کابینت ها و کشوهای خود استفاده کنید.

4 دستورالعمل برای سازماندهی آشپزخانه چیست؟

  • اشیا را در جایی که از آنها استفاده می کنید نگهداری کنید.
  • اقلام مشابه را با هم گروه کنید – همه ظروف شیرینی پزی را در یک کمد، همه قاشق های چوبی را در یک ظرف سرامیکی، همه ادویه ها را در یک کشو نگهداری کنید.
  • اقلامی که بیشترین استفاده را دارید در بیشترین دسترسی ذخیره کنید.

در متن بالا یکسری نکات کاربردی در خصوص سازماندهی آشپزخانه تجاری را بررسی کردیم. .آرکا کابین آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در طراحی و اجرا دکوراسیون بوتیک، دکوراسیون اداری و انواع کابینت آشپزخانه می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن