اهمیت طراحی و چیدمان آشپزخانه

اهمیت طراحی و چیدمان آشپزخانه

فهرست مطالب

اگر به فکر بازسازی آشپزخانه خود هستید، دو ملاحظۀ مهم برای ایجاد تعادل دارید: عملی بودن و طراحی. از یک طرف، باید اطمینان حاصل کنید که آشپزخانه شما یک فضای کاربردی و به راحتی قابل استفاده است. اما از سوی دیگر، آشپزخانه ها نقطه کانونی طراحی هستند و فضایی برای اعمال انرژی خلاقانه.

برای دستیابی به تعادل بین عملی بودن و طراحی، ابتدا باید اهمیت طراحی و چیدمان آشپزخانه را درک کنید و سپس نکات مهمی را که در طول فرآیند طراحی باید در نظر بگیرید را درک کنید.

اهمیت طراحی و چیدمان آشپزخانه در معاشرت ها

اهمیت طراحی و چیدمان آشپزخانه هرگز آشکارتر از زمانی نیست که شما در حال معاشرت هستید

آشپزخانه قلب هر خانه ای است که وقتی با دوستانتان سرگرم می شوید به راحتی می توانید آن را ببینید. مردم به طور طبیعی به سمت آشپزخانه کشیده می شوند. از نظر ما، این چیزی است که طراحی و چیدمان آشپزخانه شما باید منعکس کننده آن باشد.

بنابراین، هنگامی که در حال برنامه ریزی برای بازسازی آشپزخانه هستید، به راه هایی فکر کنید که می توانید آن را اجتماعی تر کنید. طرح باز یک برنامه مورد علاقه قدیمی است، اما در اینجا متوقف نشوید. توصیه می‌کنیم با نور و رنگ‌ها خلاقیت به خرج دهید تا به آشپزخانه‌تان حسی گرم‌تر و خانگی‌تر بدهید. اگر می خواهید مهمانان را با طراحی های شیک معاصر خیره کنید، آن را برای اتاق نشیمن بگذارید!

اهمیت طراحی و چیدمان آشپزخانه به دلایل عملی

اما بیایید هدف اصلی آشپزخانه را نادیده نگیریم: آشپزی. پذیرایی از مهمانان در آشپزخانه یک چیز است، اما غذا دادن به آنها کاملاً چیز دیگری است. اهمیت طراحی و چیدمان آشپزخانه برای اکثر آشپزها آشکار است، به خصوص زمانی که نکاتی وجود داشته باشد که می تواند عملکرد آنهارا بهبود بخشد.

اما در عین حال، مهم است که بدانیم طراحی و چیدمان باید با فضا هم کار کند – شما نمی توانید جایی را باز کنید که جایی وجود ندارد! به همین دلیل است که طراحی سمپاتیک در همه آشپزخانه ها بسیار مهم است. هنگام طراحی آشپزخانه، باید با نقاط قوت خود کار کنید. اگر فضا وجود ندارد، روی ذخیره سازی تمرکز کنید و اگر فضای زیادی وجود دارد، روی استفاده از آن تمرکز کنید.

چیدمان و طراحی آشپزخانه می تواند به ایمنی نیز کمک کند

اگر بچه دارید، اهمیت طراحی و چیدمان آشپزخانه یک بعد اضافی از ایمنی دارد. طراحی و چیدمان آشپزخانه شما باید بر این تمرکز داشته باشد که همه چیز تا حد ممکن ضد کودک باشد. اما چگونه می توانید بدون قربانی کردن زیبایی شناسی این کار را انجام دهید؟

اغلب، این ظرافت ها هستند که می توانند عمیق ترین تأثیرات را از نظر ایمنی داشته باشند، و آشپزخانه ها نمونه های بارز آن هستند. جابجایی اجاق گاز به فاصله چند اینچ از لبه نیمکت می تواند خطر ریزش خطرناک اجاق گاز را به حداقل برساند و قرار دادن فضاهای ذخیره سازی در بالا می تواند به دور نگه داشتن وسایلی مانند الکل یا محصولات پاک کننده از دسترس کودک کمک کند. وقتی صحبت از طراحی و چیدمان آشپزخانه می شود، مهم است که زیاد فکر نکنید!

مطلب پیشنهادی:
نحوه انتخاب میز اداری مناسب

اهمیت طراحی و چیدمان آشپزخانه برای تمیزی

آیا در تمیز نگه داشتن آشپزخانه مشکل دارید؟ در ادامه اهمیت طراحی و چیدمان آشپزخانه برای تمیزی را بررسی می کنیم.

تمیز نگه داشتن آشپزخانه می‌تواند مانند یک نبرد مداوم باشد. باور کنید یا نه، بسیاری از این کشمکش ها به طراحی و چیدمان آشپزخانه برمی گردد. اگر فضای روی کابینتی بیشتری نیاز دارید، تمیز نگه داشتن آن ها چالش برانگیزتر است. اگر منطقه آماده سازی غذای شما خیلی دور از اجاق گاز باشد، در این صورت شانس بیشتری برای ریختن سبزیجات در حین حمل و نقل دارید.

اغلب، بهترین راه برای تمیز نگه داشتن آشپزخانه، طراحی هوشمندانه است. به عنوان مثال، اگر فضای روی کابینت خود را بلافاصله در کنار اجاق گاز به حداکثر برسانید، می توانید یک “خط تولید” راه اندازی کنید، نه اینکه غذای خرد شده را از جزیره آشپزخانه به اجاق گاز چند متر دورتر حمل کنید.

آرکا کابین آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در طراحی و اجرا دکوراسیون بوتیک، دکوراسیون اداری و انواع کابینت آشپزخانه می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن